واکنش سخنگوی قوه قضاییه به حضور سفیر انگلیس در یک تجمع

سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری خود درباره بازداشت سفیر انگلیس گفت: ما سیاست قضایی خود را بارها اعلام کرده ایم بین آشوبگران و اعتراض گران تقاوت قایلیم.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه، در نشست سخنگوی قوه قضاییه گفت: به هیچ عنوان از امنیت کشور کوتاه نمی‌آییم و با کسانی که علیه امنیت اقدام کنند در چهارچوب قوانین برخورد می‌کنیم و چون وظیفه ما تامین امنیت است با هیچ کس تعارفی نداریم و لو دارای مصونیت دیپلماسی باشد به کنوانسیون های بین المللی احترام می گذاریم اما یکجانبه نیست.

اسماعیلی افزود: درست است کنوانسیون وین برای دیپلمات‌های خارجی در کشور پذیرنده مصونیت قایل است ما هم قایلیم ولی به موجب ماده ۴۱ همین کنوانسیون کلیه افرادی که از مصونیت دیپلماتیک بهره‌مندند موظفند قوانین کشورهای پذیرنده را محترم دانسته و از دخالت بپرهیزند.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: اینکه سفیر کشور انگلیس در خارج از سفارتخانه ان در ایران در یک تجمع غیرقانونی شرکت کند و فیلم تهیه و نقش تحریک کننده و استمرار تجمع را داشته باشد پذیرفته نیست.

اسماعیلی ادامه داد: شیطنت و دروغگویی از این بالاتر وجود دارد؟ این فرد عنصر نامطلوب شناخته می شود و چنانچه اینگونه شود هم انتطار مردم و هم قوانین بین الملل ایجاب می کند که از کشور اخراج شود.

وی گفت: دولت پذیرنده بدون توجیه رفتار می تواند پیام دهد که رئیس یا هر شخص دیگر عنصر نامطلبوب است و چنانچه امتناع کردند می توان او را اخراج کرد.

اسماعیلی گفت: امروز توقع مردم این است و قوانین بین الملل نیز ایجاب می‌کند البته نهاد مسؤول وزارت امور خارجه است ولی از نطر ما این فرد عنصر نامطلوب است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1342223

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =