۶۵ درصد از بودجه عمرانی شهرداری تبریز تحقق یافت

ایرنا نوشت: رییس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای تبریز گفت: ۶۵ درصد از سهم ۹ ماهه بودجه عمرانی شهرداری تبریز در سال‌جاری محقق شده است.

علی آجودان‌ زاده، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه عملکرد عمرانی شهرداری نسبت به کل بودجه ۴۷ درصد است، افزود: بودجه عمرانی امسال شهرداری یک هزار و ۵۱۷ میلیارد تومان مصوب شده بود که از این میزان یک هزار و ۱۳۷ میلیارد تومان سهم ۹ ماه بود که ۷۳۴ میلیارد تومان از آن تحقق یافته است.

وی با اشاره به افتتاح ۲۰ پروژه شهری در ۹ ماه سال جاری، اظهار داشت: تعداد ۴۶ پروژه عمران شهری نیز در حال تکمیل است که تا پایان سال جاری به بهره برداری می‌رسد.

رییس کمیسیون تحقیق، نظارت و ارزیابی شورای تبریز گفت: طبق بررسی‌های انجام شده و پیشرفت پروژه ها، پروژه های نیمه تمام نیز دارای بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی است.

آجودان زاده، ادامه داد: در کمیسیون تحقیق و نظارت پروژه ها از مناطق، شرکت‌ها،  سازمان‌ها و عوامل اجرایی از لحاظ میزان پیشرفت،  بودجه اختصاص یافته و دلایل عدم پیشرفت آن پیگیری می شود.

وی یادآوری کرد: در صحن شورا ۱۳۸ میلیارد تومان برای قطار شهری بودجه مصوب شد و براساس تبصره شهرداری در صورت نیاز با اجازه شورا برای قطار شهری به طور مازاد نیز هزینه خواهد کرد و تاکنون ۲۶۳ میلیارد تومان یعنی ۲ برابر مبلغ مصوب برای پروژه قطار شهری هزینه شده است.

کلانشهر تبریز با حدود ۱.۸ میلیون نفر جمعیت دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

46

کد خبر 1342298

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =