قرارگاه قدس سپاه ۲۰ هزار بسته معیشتی در مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان توزیع کرد/ سردار سلیمانی: ۳۵۰۰ نیروی جهادی در مناطق سیل‌زده فعال هستند

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه پاسداران از کمک‌های لجستیکی، امدادی و درمانی این قرارگاه به سیل‌زدگان مناطق استان سیستان و بلوچستان و توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی در این مناطق از سوی قرارگاه قدس خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سپاه، سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از مناطق سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان اظهارداشت: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه تاکنون ۱۰ هزار بسته معیشتی، ۱۰ هزار عدد کنسروجات و آب معدنی،  ۵ هزار تخته پتو و هزار سری انواع لوازم گرمایشی را به مناطق سیل‌زده ارسال و با بکارگیری تجهیزات و نیروهای پیاده در حال توزیع در مناطق آسیب دیده از راه‌های هوایی و زمینی است.

وی افزود: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از همان ساعات اولیه آبگرفتگی در پی بارش‌های اخیر در جنوب استان سیستان و بلوچستان، خدمات رسانی به سیل‌زدگان را آغاز کرد که در گام اول با اعزام ۳ فروند بالگرد ترابری، ۳۵دستگاه ماشین‌آلات مهندسی و به‌کارگیری ۶۰۰ نفر از رزمندگان قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه به دنبال خدمت‌رسانی به مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان بوده است.

مارانی اضافه کرد: قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه همچنین با راه‌اندازی ۴ مرکز پخت غذا در شهرستان‌های چابهار و کنارک کار پخت غذای گرم را از روز شنبه آغاز کرده که در هر وعده ۵۰ هزار پرس غذا بین سیل‌زدگان توزیع می‌شود.  

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با تشریح وضعیت سیل در سطح استان سیستان و بلوچستان گفت: علاوه بر پخت غذا و تامین بسته‌های غذایی و لوازم گرمایشی نیروی زمینی سپاه به ۲۰۰ روستا خدمات مورد نیاز را تا حد توان ارائه می‌کند. ما خادم ملت شریف ایران و مردم عزیز استان سیستان و بلوچستان هستیم و قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه از حداکثر امکاناتش برای کمک به مردم شریف این استان استفاده کرده است.

۳۵۰۰ نیروی جهادی در مناطق سیل‌زده فعال هستند

همچنین بنابر گزارش فارس، صبح امروز سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با سفر به شهرستان چابهار از مناطق سیل زده این شهرستان بازدید کرد.

سردار سلیمانی در حاشیه این بازدید در خصوص اقدامات سازمان بسیج در مناطق سیل زده، عنوان کرد: متاسفانه سیلی که روزهای اخیر در منطقه چابهار، مناطق اطراف و همچنین در بعضی از استان های همجوار اتفاق افتاد، خسارت های زیادی را به خصوص به مزارع کشاورزی وارد کرد، چراکه عمده اقتصاد خانوارهای منطقه بر کشاورزی مبتنی است، همچنین جاده های روستایی، جاده های مواصلاتی و البته برخی از زیرساخت های دیگر نیز آسیب دیده است.

وی ادامه داد: خوشبختانه به دلیل اطلاع رسانی  گروه های جهادی، سپاه شهرستان ها، نواحی بسیج، حوزه ها و پایگاه های مقاومت به مردم پیش از حادثه، هیچ گونه تلفات انسانی نداشتیم و از همان روزهای اول نیز سپاه و سپاه استان سیستان و بلوچستان برای امدادرسانی در منطقه حضور داشتند.

سردار سلیمانی  در رابطه با خدمات سپاه و بسیج تصریح کرد: ۳۵۰۰ نفر در قالب گروه های جهادی در منطقه فعال هستند، ۱۰ تیم پزشکی در منطقه حضور دارند، یک بیمارستان صحرایی برای استقرار در منطقه، از تهران حرکت کرده است ، ۱۰۰۰۰ پرس غذا در روز توسط خود اهالی با پشتیبانی سپاه استان و سپاه شهرستان چابهار طبخ و بین مردم توزیع می شود و با برنامه ریزی های صورت گرفته ان شاءالله امروز با ورود تجهیزات آشپزخانه ای از دو استان دیگر ۳۰۰۰۰ پرس به حجم قبلی اضافه خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین خاطرنشان کرد: در حال حاضر مهمترین مسئله، قطعی ارتباط حدود ۳۰۰ روستا است که امیدواریم با فروکش کردن آب این ارتباط برقرار شود، البته هم اکنون قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه با بالگرد به همه روستاها امدادرسانی می کند و این امدادرسانی تا برقراری ارتباط روستاها ادامه خواهد داشت.

سردار سلیمانی در رابطه با درخواست های مردم در دیدارهای چهره به چهره بیان کرد: این مردم بسیار نجیب و دوست داشتنی هستند و عمده تقاضای آنها این است که در مورد کشاورزی آنان اقدامات عاجلی صورت گیرد،درواقع  دستگاه های مسئول باید این کار را به سرعت انجام دهند البته من عرض کردم در اتخاذ راهکارهای فنی برای ترمیم زمین های کشاورزی، بسیج کشاورزی ما در کنار سایر دستگاه ها در خدمت مردم خواهد بود

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1342677

برچسب‌ها