لای‌روبی ۲۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های آذربایجان‌غربی برای جلوگیری از سیلاب

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی گفت: امسال ۲۴۰ کیلومتر از رودخانه‌های استان برای جلوگیری از وقوع سیلاب لایروبی شده است.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، امیرعباس جعفری درخصوص آخرین آمادگی استان برای وقوع احتمالی سیلاب، گفت: پس از اینکه از ابتدای سال ۹۸ شاهد وقوع بارندگی‌های شدید و وقوع سیلاب در برخی نقاط کشور بودیم، استاندار آذربایجان‌غربی دستور برگزاری جلسه شورای مدیریت بحران استان را با حضور تمامی اعضاء و مدیران دستگاه‌های خدمات‌رسان در روز سوم فروردین ابلاغ کرد.

وی افزود: در این راستا خوشبختانه تمامی دستگاه‌های خصوصی، دولتی و نیروهای نظامی به پای کار آمده و در کمتر از ۲۰ روز، ۷۰ کیلومتر از رودخانه‌های نقاط حادثه‌خیز برای جلوگیری از وقوع سیلاب لایروبی شد.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه استاندار آذربایجان‌غربی همچنان تاکید بر لایروبی رودخانه‌ها دارد گفت: در ادامه در ۲۴۰کیلومتر از رودخانه‌های شهرستان‌های حوضه آبریز دریاچه ارومیه از محل اعتبارات ستاد احیاء و با تلاش تمامی دستگاه‌های خدماتی، امدادرسانی انجام لایروبی شده است.

وی افزود: خوشبختانه با این اقدامات شرکت آب منطقه‌ای، رتبه آذربایجان‌غربی در میان استان‌های کشور به رتبه برتر رسید و از سوی دیگر خوشبختانه در تمامی شهرستان‌ها، به موضوع مدیریت سیلاب اشاره شده و خوشبختانه با مدیریت مناسب، ذخیره‌سازی و رهاسازی سدها انجام شده است.

وی بیان کرد: با توجه به آغاز فصل سرما، از ۱۵ آذر تا پایان اسفندماه امسال، تمامی نیروهای راهداری در پایگاه‌های ثابت و سیار مستقر هستند و امدادگران هلال احمر و اورژانس نیز به صورت شبانه‌روزی در جاده‌ها استقرار دارند.

جعفری با اشاره به توصیه به مسافران گفت: باید مسافران در فصل سرما پیش از عزیمت به سفر، از سالم بودن لاستیک خودروها، زنجیرچرخ و سیستم گرمایشی خودروی خود اطلاع داشته باشند تا مشکلی به وجود نیاید.

۴۶

کد خبر 1342922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =