دبیر کمیسیون اصل نود می گوید:حدود 200 نفراز افراد حقیقی و حقوقی در کشور وجود دارند که به سیستم بانکی بدهکارند و رقم های وام های آنها «میلیاردی» است.

 

 غلامرضا اسدالهی در گفت وگو با خبرآنلاین با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش،گفت: در این جلسه  موضوع معوقات بانکی بررسی شد و گزارش خوبی در این زمینه  ارائه شدکه مقرر شد،افرادی که رقم های کلان ازوجوه بانکی استفاده کرده اند،شناسایی شوند.

آن گونه که دبیر کمیسیون اصل نود می گوید:«حدود 200 نفراز افراد حقیقی و حقوقی به سیستم بانکی بدهکارند که رقم های وام های آنها «میلیاردی» است.رقم هایی که به گفته وی، از150 ملییارد تومان تا 400 میلیارد تومانی را شامل می شود.

 دلیل تعویق پرداخت تسهیلاتی دریافتی سوالی است که اسدالهی در پاسخ به آن می گوید:پرداخت تسهیلات دلایل مختلفی دارد؛ممکن است این تسهیلات در جای خود هزینه نشده باشد یا اینکه  نظارت بر آنها نشده باشد یا اینکه میزان تسهیلات به اندازه طرح مورد نظرنبوده است و موجب بدهکاری  دریافت کننده وام شده است.

 نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی،افزود: ما باید بررسی کنیم و  در مواردی که ضابطه رعایت نشده باشد و مقررات زیر پا گذاشته شده باشد را تعقیب کنیم؛چرا که شرایط اقتصادی کنونی ما شرایط آماده ای به  معنای کامل کلمه نیست  تا تسهیلات  در جای خود هزینه شده باشد و ممکن است در مواردی وام دریافتی در بخش دیگری هزینه شده باشد. 

وی تصریح کرد: در گزارش بررسی شده در کمیسیون مواردی وجود داشته که در پرداخت تسهیلات مقررات زیر پا گذاشته شده و با«زد و بند» تسهیلات دریافت شده است.

اسدالهی در پاسخ به خبرآنلاین درباره اینکه  این زدو بند ها در چه مواردی بوده است، گفت:چون احکام دادگاه برای این افراد صادر نشده نمی توانیم اسم ببریم،اما  نوعا تسهیلاتی است که برای ایجاد واحد های صنعتی اخذ شده است اما در کارهای دیگر صرف شده است.

/28

کد خبر 134294

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • fd khl IR ۰۵:۲۱ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۵
    0 0
    آقای جهرمی طرحهای زود بازده شان چطور شد؟