تدابیر امنیتی امریکا و انگلیس در پایگاه های کویت

تسنیم نوشت: منابع امنیتی در کویت اعلام کردند که به دنبال تنش فزاینده در منطقه، ۱۱ پایگاه و مقر نیروهای ویژه آمریکایی و انگلیسی و خانه‌های دیپلمات‌های این دو کشور در کویت تحت تدابیر شدید امنیتی قرار گرفته‌اند

دستگاه‌های امنیتی کویت طرح استقرار گسترده برای محافظت از تاسیسات حیاتی را به منظور مقابله با هرگونه خطرات احتمالی اجرا کرده و 11 پایگاه و ساختمان‌های متعلق به نیروهای آمریکایی و انگلیسی در کویت را در چارچوب توافقنامه‌های دفاعی مشترک تحت این تدابیر قرار داده است.

روزنامه کویتی «القبس»، امروز- جمعه- به نقل از منابعی نوشت که تشدید تدابیر امنیتی همچنین شامل برخی خانه‌های مقام‌ها و دیپلمات‌های آمریکایی و انگلیسی در کویت هم می‌شود.

همین منابع تصریح کردند، یک تیم کامل از تمامی حوزه‌های دستگاه‌های امنیتی در وزارت کشور کویت برای نظارت بر راهبرد تامین امنیت و دفع خطر از منافع آمریکایی و انگلیسی تشکیل شده است.

طبق اعلام این منابع، کویت در امنیت کامل به سر می‌برد و تمامی این تدابیر به منظور احتیاط و به موازات تشدید ناآرامی‌ها در منطقه اتخاذ شده است و وزارتخانه‌های دفاع و کشور، گارد ملی و دیگر طرف‌های ذی‌ربط با حفظ امنیت کویت در این‌باره در هماهنگی مستمر به سر می‌برند.

نیروهای آمریکایی 6 پایگاه در کویت دارند. این پایگاه‌ها در شهرها و مناطق «دوحا»، «کابالز»، «آرنیجان»، «احمد الجابر»، «علی السالم» و «مینا الاحمدی» واقع هستند و در جریان حمله نیروهای آمریکا به عراق از یک نقش محوری در حمله و پشتیانی نیروهای ارتش آمریکا برخوردار بودند.

312 310

کد خبر 1343106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =