۰ نفر
۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
طالبان تصمیمی برای گفتگو ندارد

تسنیم نوشت: وزیر دولت افغانستان در امور صلح گفت که کابل خواستار اعلام آتش‌بس است اما مواضع طالبان تغییر نکرده و این گروه عزمی برای مذاکره با دولت ندارد.

در حالی که مذاکرات آمریکا و طالبان بر روی کاهش خشونت‌ها و امضای توافقنامه صلح جریان دارد «عبدالسلام رحیمی» وزیر دولت افغانستان در امور صلح تصریح می‌کند که دولت خواستار اعلام آتش‌بس است و کاهش خشونت‌ها بی معنی است.

وی افزود که در کاهش خشونت کسی مکلف به انجام چیزی نیست، اما در آتش‌بس با وجودی که عملی‌ کردن صد درصدی آن مشکل است، درباره آن تعهد وجود دارد.

رحیمی با اشاره به عدم تغییر در مواضع طالبان گفت که اگر این گروه حاضر به مذاکره با دولت شود این بزرگترین دستاورد برای افغانستان خواهد بود.

به گزارش «اطلاعات روز»، این مقام افغان با اشاره به آمادگی دولت برای ایجاد تیم مذاکره کننده برای گفت‌وگو با طالبان اظهار داشت که در حال حاضر طالبان برای حضور بر سر میز مذاکره عزمی ندارد.

این در حالی است که باوجود تاکید دولت افغانستان بر اعلام آتش‌بس، مذاکرات آمریکا و طالبان شامل این موضوع نمی‌شود و گفت‌وگوهای دو طرف برای «امضای توافقنامه صلح و چگونگی مراسم آن» جریان دارد.

312 310

کد خبر 1343168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =