شاه محمود قریشی از نتیجه سفر به واشنگتن درباره ایران گفت

مهر نوشت: وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد که ایران خواستار افزایش تنش، مناقشه و درگیری در منطقه و جهان نیست.

به گزارش رسانه های پاکستانی، «شاه محمود قریشی» در پایان سفر دو روزه رسمی خود به آمریکا در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به دیدار وی با مقامات ایرانی پیش از سفر به آمریکا اعلام کرد سیگنال هایی که ما از مقامات ایرانی دریافت کرده ایم نشان می دهد که ایران به دنبال درگیری در منطقه نیست بلکه خواستار کاهش تنش با کشورهای همسایه خود است.

وی افزود: در دیدار اخیر با مقامات ایرانی، آنها موضوعات مختلف از جمله اختلافات با برخی دیگر از کشورهای منطقه را مطرح کرده و تاکید کردند که تهران در هر سطحی آماده تعامل است.

وزیر خارجه پاکستان در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت در سفر به آمریکا با وزیر امور خارجه و مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص اوضاع منطقه، تحولات افغانستان و تلاش ها برای تنش زدایی در خاورمیانه گفتگو کرده است.

شاه محمود قریشی بنابر دستور عمران خان نخست وزیر پاکستان برای پیشبرد ماموریت صلح و تنش‌زدایی در منطقه و تببین مواضع این کشور مبنی بر مخالفت بر هرگونه درگیری در منطقه و مشارکت در ارتقای صلح، پس از سفرهای رسمی به جمهوری اسلامی ایران و عربستان، روز گذشته وارد نیویورک شد.

وی پس از دیدار با دبیرکل سازمان ملل، رئیس مجمع عمومی و رئیس دوره ای شورای امنیت و رایزنی درخصوص تحولات اخیر خاورمیانه، راهی واشنگتن شد.

وزیر امور خارجه پاکستان روز گذشته با سناتور «لیندسی گراهام»، عضو کمیته روابط خارجی در سنای آمریکا، مایک پمپئو وزیر امور خارجه و «رابرت اوبرایان» مشاور امنیت ملی دولت ترامپ دیدار کرد.

«جان رود» معاون وزیر دفاع آمریکا نیز به دیدار قریشی رفت و طرفین در این نشست تحولات اخیر در خاورمیانه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

وزیر خارجه پاکستان طی این دیدارها، مقامات آمریکایی را در جریان سفرهای اخیر خود به تهران و ریاض قرار داد و بر لزوم تنش زدایی و حرکت به سوی تعامل و گفتگو تاکید کرد.

وی با اشاره به نگرانی شدید پاکستان نسبت به آنچه که بی ثباتی در همسایگی این کشور عنوان شد، گفت که اسلام آباد آماده است تا برای کمک به یافتن راه حل مناسب برای کاهش تنش میان ایران و آمریکا، نقش آفرینی کند.

310311
کد خبر 1343423

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =