امدادرسانی راهداران آذربایجان‌شرقی به ۶۳ خودرو گرفتار در برف

ایرنا نوشت: معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: عوامل راهداری این اداره کل به ۶۳ خودرو گرفتار در برف و کولاک در جاده‌های استان که قادر به حرکت نبودند امدادرسانی کردند.

غلامرضا رسول زاده با بیان اینکه این خودروها شب گذشته به علت نداشتن لاستیک مناسب قادر به حرکت در جاده ها نبودند،  افزود: برخی رانندگان با وجود اینکه خودروی آن ها لاستیک مناسب ندارد،  اقدام به مسافرت می کنند که این امر مشکلاتی برای آن ها و سایر رانندگان ایجاد می کند.

وی یادآوری کرد: رانندگان از سفرهای غیرضروری در فصل زمستان پرهیز کرده و در صورت ضرورت خودروی خود را به وسایل زمستانی از جمله زنجیرچرخ و پوشاک تجهیز و با احتیاط و سرعت کم حرکت کنند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی با اشاره به گزارش اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم بارش برف در بعد از ظهر امروز، گفت: رانندگان قبل از سفر به هشدارهای راهداری و هواشناسی توجه کنند.

رسول زاده، ادامه داد: هم اکنون تمامی راه های اصلی، شریانی و فرعی استان و آزاد راه تبریز - زنجان باز بوده و تردد در آن ها در جریان است ولی به علت بارش سنگین برف،  برودت هوا و یخبندان راه های ارتباطی لغزنده هستند.

وی اظهار کرد: عوامل راهداری این اداره کل از دیشب تا کنون ۵ هزار و ۹۳۳ کیلومتر از جاده‌های باندی استان را برف‌روبی کرده‌ و برای جلوگیری از لغزندگی راه ها ۱۴۰ تن نمک‌پاشی انجام داده اند.

معاون راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان‌شرقی گفت: ۱۶ راه گردنه‌ای استان از جمله اهر، آزادراه تبریز- زنجان و کلیبر دچار کولاک و ۳۴ نقطه از راه ها از جمله ورزقان، هشترود، عجب‌شیر، مراغه و اسکو  دچار مه گرفتگی شدید هستند.

آذربایجان شرقی دارای ۱۴۲ دهستان و ۲ هزار و ۷۰۶ روستا بوده و حدود یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۴۴۲ نفر در این روستاها سکونت دارند.  

این استان دارای ۲۳۵ کیلومتر آزاد راه، ۴۵۳ کیلومتر بزرگراه، ۹۲۲ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۷۵ کیلومتر راه فرعی و ۱۰ هزار و ۴۴۱ کیلومتر راه روستایی است.

46

کد خبر 1343610

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =