انتخاب اردبیل به عنوان پاک ترین شهر کشور

مدیر کل محیط زیست استان اردبیل گفت: این استان به عنوان شهر پاک کشور انتخاب شده و هیچ آلاینده ای که سلامت مردم را به خطر بیندازد ندارد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، سعید شهند در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت ۲۹ دی ماه هوای پاک که در سالن جلسات اداره کل محیط زیست استان اردبیل برگزار شد. اظهار کرد: براساس مطالعات سه منبع به عنوان منابع آلاینده شناسایی شده که ۶۰ تا ۸۰ درصد آلودگی هوا براساس خودروها و حمل و نقل اتفاق می افتد که اکثر خودروها تک سرنشین هستند.

وی با بیان اینکه صنایع آلاینده دومین منبع آلودگی هوا هستند، بیان کرد: ما به دنبال استفاده از صنایع پاک و سبز هستیم و صنایع موجود در استان را پایش می کنیم و در جهت توسعه پایدار هستیم.

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل بیان کرد: ۷۸۰ واحد صنعتی فعال که مورد پایش محیط زیست قرار گرفتند و منجر به صدور ۳۹۵ اخطاریه زیست محیطی شده و ۱۴ واحد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند.

۸۰ درصد آلودگی هوا از طریق خودروها ایجاد می شود

سعید شهند گفت: براساس مطالعات سه منبع به عنوان منابع آلاینده شناسایی شده که ۶۰ تا ۸۰ درصد آلودگی هوا براساس خودروها و حمل و نقل اتفاق می افتد که اکثر خودروها تک سرنشین هستند.

وی یادآور شد: براساس آمارمرکز سنجش آلایندکی ۲۵۴ روز پاک و ۵۴ روز سالم برای بلد نمودن وضعیت استان اردبیل برای جذب گردشگر پتاسیل خوبی هست که می توانیم در این راستاموفق عمل کنیم.

مدیر کل محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه کارگروهی برای پیگیری وضعیت استان براساس آلودکی هوا تشگیل شده است، افزود: کانون داخلی ایجاد گرد و غبار در روستای نمین در مساحتی در حدود ۱۰۰۰ هکتار که قبلا مرتع بوده توانستیم با کاشت گیاهان مقاوم به خشکی کاهش گرد و غبار را در این زمینه انجام دهیم.

شهند با اشاره به اینکه اردبیل به عنوان قطب کشاورزی است، عنوان کرد: آتش زدن پسماندها و خصوصا پسماندهای کشاورزی باعث آلودگی هوا می شود که متاسفانه به مرور حاصلخیزی خاک از بین میبرد.

وی تصریح کرد: اداره کل محیط زیست آماده همکاری با واحد تولیدی صنعتی استان و صنایع پاک و عاری از هرگونه آلایندگی هستیم.

۴۰ درصد تخفیف مراکز معاینه فنی خودرو

مدیرکل محیط زیست استان اردبیل با بیان اینکه براساس برنامه ریزی و در جهت گرامیداشت هفته هوای پاک جلسه ای که با مراکز معاینه فنی خودرو انجام دادیم فردا ۲۹ دی ماه مراکز خدماتی معاینه فنی خودرو ۴۰ درصد تخفیف در نظر گرفته شده است.

46
 

کد خبر 1343661

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =