مهلت ثبت‌نام در سامانه حمایت معیشتی یارانه تا فردا است

فارس نوشت: مهلت درخواست کمک معیشت حمایتی و ثبت‌نام در سامانه حمایت تا فردا ۳۰ دی ۹۸ خواهد بود.

همان گونه که قبلا از سوی سخنگوی ستاد کمک معیشت یارانه‌ای اعلام شده است، مهلت ثبت‌نام برای ۶۶۶ هزار خانواری که قبلا درخواست خود را در کد دستوری #۶۳۶۹* ثبت کرده‌اند، برای ثبت درخواست کمک هزینه معیشتی، می‌توانند تا روز دوشنبه ۳۰ دی ماه ۹۸ با مراجعه به سایت حمایت به نشانی https://hemayat.mcls.gov.ir/ و ثبت درخواست خود اقدام کنند.

همچنین کسانی که در این سامانه ثبت نام کرده واجازه بررسی حساب‌های بانکی خود و خانوار خود را اعلام کرده‌اند، در صورت انصراف، می‌توانند تقاضای خود را تا فردا ۳۰ دی ماه در سامانه حمایت لغو کنند.

همچنین سوالاتی که برخی از شهروندان اعلام کردند در قالب یک بسته سؤال و جواب از سوی ستاد کمک معیشت یارانه‌ای پاسخ داده شده است که در یک سؤال عنوان شده است بسته حمایتی دولت شامل چه کسانی شده است در پاسخ آمده است این بسته حمایتی شامل کسانی است که یارانه دریافت می‌کنند واز بین یارانه بگیران دهک‌های پایین درآمدی جامعه این بسته را دریافت نمودند.

هچنین ثبت‌نام از غیریارانه بگیران نیز از تاریخ سه‌شنبه ۱۰ دی ماه شروع شده و تا ۳۰ دی ماه ادامه دارد.

همچنین سؤال دیگری این گونه است که بسته حمایت معیشتی در چه زمانی واریز می‌شود در پاسخ آمده است در صورتی که خانوار مشمول بسته معیشتی باشد مبلغ بسته به صورت ماهانه در دهم هر ماه واریز خواهد شد.

در سؤال دیگری از شهروندان آمده است  کسانی که کد ملی خود را به سامانه #۶۳۶۹* ارسال کرده‌اند و پیامک دریافت بسته برای آنها ارسال شده است اما این بسته در حساب آنان واریز نشده چه کنند در مقابل این سؤال آمده است اینگونه مشکلات به بانک‌ها ارتباط پیدا می‌کند و سرپرست خانوار باید به بانک مربوطه مراجعه کند. وزارت رفاه تنها مسئول شناسایی و اعلام فهرست مشمولان به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها است. دستور پرداخت از سوی این سازمان انجام می‌شود. در مواردی مشکلاتی مانند مسدودی حساب، فوت سرپرست و یا دلایل دیگر می‌تواند علت عدم پرداخت باشد.

همچنین در مورد میزان واریزی بسته حمایتی سؤال شده است که پاسخ این گونه است که خانوار یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، ۳ نفره ۱۳۸ هزار تومان، ۴ نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوار ۵ نفره و بالاتر ۲۰۵ هزار تومان دریافت می‌کند و در صورتی که رقم واریزی مطابق ارقام یاد شده نباشد مشکل رخ داده به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها ارتباط دارد.

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1343804

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =