آلمان، راهبرد خود را در مقابل ایران اعلام کرد

فارس نوشت: وزیر خارجه آلمان ضمن انتقاد از رویکرد آمریکا علیه ایران تاکید کرد که سیاست تهدید و تنش به نتایج دلخواه منجر نخواهد شد.

 «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در مصاحبه با روزنامه «بیلد ام زونتاگ» از رویکرد آمریکا در قبال ایران انتقاد کرد و گفت که سیاست تهدید به نتایج دلخواه منجر نخواهد شد.

ماس افزود: «در هر مورد، تهدید و تهاجم نظامی هیچ چیزی به ارمغان نخواهد آورد. ما می‌خواهیم از بروز آتشی گسترده در منطقه خاورمیانه (غرب آسیا) جلوگیری کنیم. اتحادیه اروپا به جای تنش به دیپلماسی متکی است...». 

براساس گزارش دویچه وله، وزیر خارجه آلمان رویکرد یکجانبه در خروج آمریکا از توافق هسته‌ای و همچنین سیاست فشار حداکثری علیه تهران را محکوم کرد.

براساس این گزارش، ماس معتقد است تغییر رژیم با تحریک خارجی اوضاع در ایران را بهبود نخواهد بخشید. وی به مورد عراق اشاره کرد که اجرای چنین طرحی به فاجعه انجامیده است. 

هایکو ماس در عین حال بر ضرورت حفظ گفت‌وگو با ایران تاکید کرد و مدعی شد که در میان این گفت‌وگو باید مسائل حقوق بشری و احترام به حقوق شهروندان نیز لحاظ شود. 

310311

کد خبر 1343863

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • ی. الف DE ۱۴:۰۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  سیاست و دروغگویی و مزورانه رفتار کردن آلمانی ها، به مراتب خوفناک تر از امریکایی ها است. صفت خبیث، صفت کاملا درستی بود که آقای خامنه ای به اروپایی ها داد. موضوع بی ثباتی لیبی را هم همین اروپایی ها کلید زدند. فرانسوی ها بودند که معمرقذافی را ترور کردند.
 • IR ۱۶:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  جان برادر. شما یکبار و برای همیشه باید بفهمید که بازی در زمین امریکا باعث گرایش بیشتر ایران به سمت روسیه و چین می شود و کل منطقه از چین تا لبنان و ترکیه یکپارچه می شود و نفوذ و کسب منفعت را برای شما به صفر می رساند. بنابراین بگذارید که ایران نه شرقی و نه غربی بماند که منفعت شما در این کار است
 • IR ۱۷:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۹
  0 0
  چرا باید نظر یک کشور که در دنیا دو جنگ جهانی شروع کرده و از تکبر و خود بزرگ بینی تبدیل به کشور در حال اشغال آمریکا تبدیل شده و حتی تیم های ملی ورزشی اون هم عملاً متشکل از نفرات خارجیه و فقط ارد ملی گرایی رو میده برامون مهم باشه