رئیس سازمان اطلاعات سپاه از عملکرد موفق جامعه اطلاعاتی کشور در طول سال‌های انقلاب اسلامی سخن گفت.

به گزارش فارس، حجت‌الاسلام حسین طائب در همایش چشمان آسمانی ویژه شهدای جامعه اطلاعاتی سپاه که صبح امروز در سالن 5 آذر برگزار شد، با اشاره به نقش اطلاعات در دفاع از انقلاب گفت: قدرت انقلاب اسلامی که 32 سال از عمرش می‌گذرد، قدرت نرم است و امام(ره) در اوایل انقلاب اعلام کردند اطلاعات ما 36 میلیونی است و این تولید یک قدرت جدید در انقلاب بود.

وی افزود: اول انقلاب دشمن، باقیمانده‌های رژیم شاهنشاهی را سازمان‌دهی کرد و در طرف دیگر، اطلاعات انقلاب اسلامی به سرعت خود را سامان داد و در مقابل آنها ایستاد. به عنوان مثال در تجزیه طلبی که این افراد در کردستان انجام می‌دادند سازمان اطلاعات ایرانی به سرعت خود را شکل داد.

طائب با اشاره به اقدامات حزب توده در اوایل انقلاب تصریح کرد: شبکه مخفی حزب توده متکثر از آدم‌های متخصص بود و هیچ سازمانی حتی سازمان‌های آمریکایی هم فکر نمی‌کردند که بتوان به آنها ضربه زد چون روس‌ها پشت سر آنها بودند ولی شاهد بودیم جوانان اطلاعاتی انقلاب ایران چه ضرباتی را به این حزب وارد کردند. توده‌ای​‌ها در ارتش، صدا و سیما و ... حضور داشتند و به دنبال نفوذ در شبکه سپاه بودند.

 رئیس سازمان اطلاعات سپاه در ادامه با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس و اوایل انقلاب یک شبکه جاسوسی توسط آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها تشکیل شده بود، گفت: این شبکه جاسوسی با پیشرفته ترین امکانات و نامرئی نویسی‌ها اطلاعات را به آمریکایی‌ها می‌دادند و زمانی که ما به این شبکه ضربه زدیم اول اعلام کردند که عامل روس‌ها هستند که بعد روس‌ها این موضوع را تکذیب کردند و آمریکایی‌ها از اقدامات اطلاعاتی نیروهای انقلاب متعجب شده بودند.

طائب افزود: در زمان جنگ تحمیلی به 2 سازمان MI5 و MI6 انگلیس ماموریت داده شده بود تا یکی بررسی کند که کدام شرکت‌ها تحریم علیه ایران را می‌شکند و دیگری هم مامور شده بود پروژه‌های ایران را شناسایی کند تا طی چند مرحله به دست خودشان بیفتد که در این زمان سازمان اطلاعاتی کشور با هر دوی این سازمان‌ها برخورد کرد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه با اشاره به موضوع قتل‌های زنجیره‌ای در اواخر دهه 70 تصریح کرد: برای ضربه زدن به هر نظامی ابتداء سازمان اطلاعات آن را از کار می‌اندازند و در قتل‌های زنجیره‌ای دشمنان می‌خواستند به سازمان اطلاعات ما ضربه بزنند که در این موضوع اطلاعات سپاه وارد شد و در یک عملیات و در یک روز 40 خانه عملیاتی یکی از گروه‌های مربوط به این قضیه را شناسایی و عوامل آنها را دستگیر کرد.

طائب با بیان اینکه امروز برخوردار از سیستم‌های متکثر اطلاعاتی در مورد توطئه‌های دشمن هستیم، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در جمع نیروهای اطلاعاتی فرموده بودند که عامل اصلی موفقیت شما ایمان است و لذا ما باید در کارهایمان به خدا توکل کنیم.

/111  

کد خبر 134408

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • میرزا GB ۱۰:۲۴ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
  0 0
  ببخشین آقای حسینیان ولی گویا نظرشان تا حدودی مخالف این نظرات است...چه کنیم؟؟؟
 • بدون نام IR ۱۶:۰۶ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۲
  0 1
  سپاه تنها نیرویی است که صادقانه زحمت میکشد.