تا کی تورم بدو و حقوق بدو؟/ آسیا بداند رونق فوتبال منطقه از تماشاگران ایرانی است/ آمریکا از مردم می‌ترسد، نه از موشک/ نگاهی به نطق‌ نمایندگان

ایسنا نوشت: نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که « باید خودمان را مردم تطبیق دهیم نه مردم را با خودمان» گفت: نباید مردم را اجنبی، نفوذی و خائن خطاب کنیم.

مسعود پزشکیان در جلسه علنی امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: ما در یک جنگ تمام عیار اقتصادی از طرف آمریکا هستیم. او با تمام قدرت ایستاده تا ما را به زانو دربیاورد و ما یک راه بیشتر نداریم و آن این است که به حرف و راه امام اعتقاد داشته باشیم و آن را ادامه دهیم؛ امروز وحدت ما بسیار مهم است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با قرائت بخش‌هایی از نامه حضرت علی (ع) در منشور حکومتی به مالک اشتر گفت: شاخص مردم هستند و حق با مردم است. باید با مردم با انصاف برخورد کنیم. نه این که به جناح، گروه، دسته و قومیت خاص یا طبقه خاص دقت کنیم بلکه باید با تمام وجود به مردم عشق بورزیم و خدمتگزار مردم باشیم؛ بدانیم که این یک امتحان الهی است.

پزشکیان تاکید کرد: باید با گذشت با مردم رفتار کنیم و با آنها برخورد خشن نداشته باشیم. باید از آمرانه عمل کردن اجتناب کنیم. معنای مالک در منشور حکومتی حضرت علی (ع) دولت، مجلس، قوه قضاییه و کل حکومت است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حضرت علی در آن نامه می‌گوید که مردم پشت سر شما حرف‌هایی را خواهند زد که شما پشت سر حاکمان قبلی می‌گفتید. این که ما درست هستیم یا غلط، مردم مشخص می‌کنند. عمود جامعه مردم است. آمریکا و قدرت‌های استکباری از مردم ما می‌ترسند نه از موشک ما. موشک ارزش و افتخار ما است اما قدرت ما مردمی است نه دفاعی. اگر مردم در صحنه باشند آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با بیان اینکه « باید بررسی کنیم که آیا آن حرف‌هایی که سابقا پشت سر حاکمان می‌گفتیم را هم اکنون مردم پشت سر ما می‌گویند یا نه» تصریح کرد: خودمان را باید با مردم تطبیق دهیم نه مردم را با خودمان. نباید دیگران را اجنبی، نفوذی و خائن بدانیم، باید با مردم با انصاف برخورد کنیم، با تمام وجود به مردم عشق بورزیم و صحبت کنیم. مردم از نظر حضرت علی دو دسته‌اند یا بردار دینی تو هستند و یا در خلقت با تو برابرند. پس اگر مشکلی پیدا می‌کنند و یا تخلفی انجام می‌دهند باید با گذشت و رافت با آنها برخورد کنیم.

پزشکیان گفت: حضرت علی معتقد بود اگر گذشت می‌کنیم نباید پشیمان شویم و نباید با خشونت و خشم با مردم برخورد کنیم. نگویید ما امیر هستیم، شما مامور هستید.

وی در پایان نطق خود مسئولان را دعوت به مطالعه منشور حکومتی حضرت علی به مالک اشتر کرد و گفت: ادبیات آمرانه جایگاه مسئول قلب‌ها را سیاه می‌کند، دین را تضعیف می‌کند و انقلاب و دگرگونی را نزدیک می‌کند.

آسیا بداند رونق فوتبال منطقه از تماشاگران ایرانی اس

زهرا سعیدی مبارکه در نشست علنی امروز (دوشنبه ۳۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: دی ماه هم با حوادث تلخ و شیرینش که پیش تر در نطق اضطراری بدان اشاره کردم گذشت و در جمعه قبل شنوای خطبه های پر صلابت، مقتدرانه و عالمانه رهبر معظم انقلاب بودیم، تاکید معظم له بر تقویت وحدت و قوی شدن در همه حوزه ها به عنوان راهبرد کشور اولویت ها را مشخص کرد.

به نوشته خانه ملت، نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ایران قدرتمند و عزتمند ایرانی است با مولفه‌های قدرت در ساحت اجتماع چه در سیاست، اقتصاد، علم و فرهنگ.

وی تصریح کرد: بنده مفتخرم در سن ۳۱ سالگی با رای مردم قدرشناس شهرستان مبارکه وارد خانه ملت شدم و خدا را شاهد می گیرم در طول این ۴ سال و البته در سخت ترین شرایط اقتصادی و تقنینی کشور از تمام ظرفیت ها و فرصت ها تا نهایت توان برای انجام وظایف استفاده کردم و امید دارم خداوند متعال هم این دوره از زندگی بنده را با نصرت همیشگی خود توام ساخته و گام‌هایم را در خدمت به مردم شریف ایران استوار سازد و از همین تریبون اعلام می دارم در هر جایگاهی مدافع حقوق مردم خواهم ماند چرا که این مردم قدرشناس در تشییع سپهبد شهید سلیمانی ثابت کردند با تمامی مشکلات قدر خادمان دلسوز خود را می‌دانند.

سعیدی خاطرنشان کرد: و اما در نکته اول بحثم بگویم آسیا بداند رونقی اگر در فوتبال منطقه هست از همین تماشاگران ایرانی است و قاطعانه از حق میزبانی تیم‌های ایرانی به ویژه سپاهان بزرگ برآمده از قلب فرهنگ ایران، استان اصفهان در برابر تصمیم سیاسی و غیر ورزشی AFC حمایت می‌کنم و از وزارت ورزش و جوانان و دستگاه دیپلماسی می‌خواهم به طور جدی پیگیر این موضوع باشد.

وی افزود: نکته دوم اینکه عمر مجلس دهم با همه کاستی‌ها و ضعف‌ها رو به پایان است که با وجود همه فشارها و تحریم ها در این مجلس مصوبات قابل دفاع و تاثیرگذاری داشتیم، بخشی از این مصوبات که بنده افتخار داشتم به عنوان طراح نقش‌آفرین باشم اشاره می کنم شاید یکی از مهم‌ترین مصوبات نه این مجلس، بلکه چند دوره اخیر اصلاح قانون منع بکارگیری بازنشستگان بود از روزی که حقیر و همکاران بنا را بر اصلاح قانون گذاشتیم می‌دانستیم مسیر سختی را در پیش داریم اما خوشبختانه پس از ارشادات رهبر عزیزمان و تاکید بر جوانگرایی آنچه مدنظر داشتیم به تصویب رسید و طبق گزارش‌ها حداقل ۸ هزار نفر نیروی جوانتر به دنبال تصویب این قانون جایگزین شدند.

سعیدی با اشاره به برخی مصوبات مهم مجلس دهم، اظهار کرد: پیشنهاد ۲۷صدم درصد از ۹ درصد ارزش افزوده برای ورزش بانوان و جوانان، نظارت بر اجرای قانون حمایت بر صنایع و راه‌اندازی مجدد شرکت پلی اکریل و ده‌ها کارخانه‌ای که مادری می‌کرد، ۲۰ درصد حداقل حقوق اداره کار به افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی، اخذ سه ردیف اعتبار ملی با وجود شرایط خاص اقتصادی کشور در یک شهرستان، قطار شهری، پروژه فاضلاب شهری و جاده مبارکه-بروجن، مجوز پارک لجستیک، منطقه ویژه اقتصادی، مجوز طب فیزیکی، تامین هزینه ترک اعتیاد ۸۵۰ نفر از موکلان و صدها مورد عملکردی که به دلیل ضیق وقت آن در اختیار رسانه ها قرار خواهم داد، اقدامی بی‌سابقه و کم نظیر بود که بدون اعتماد و حمایت مردم عزیزمان از یک نماینده از جنس بانوان ایرانی امکانپذیر نبود.

وی یادآور شد: البته یکی دیگر از موارد کمک به رفع مشکل صندوق بازنشستگی فولاد بود، هرچند متاسفانه اخباری به بنده رسیده مبنی بر اینکه از جیب بازنشستگان عزیز مبالغی برای سفرهای عموما بی‌حاصل برخی مسئولان به همراه خانواده‌هایشان به خارج از کشور هزینه شده که جای تاسف و رسیدگی دارد.

سعیدی افزود: و اما چند گلایه در خصوص زاینده رود و حرف‌هایی که بارها گفتیم و خلف وعده‌هایی که سال‌ها است ادامه دارد، برخورد جدی با مدیران فاسد، دخالت‌های غیر علمی در اکوسیستم کشور که وضعیت هشدار دهنده باتلاق گاوخونی نتیجه همین اقدامات اشتباه است، عدم اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، هزینه‌های سنگین برای ورزش، تفریح سالم و نشاط اجتماعی و هزینه‌های گران درمان باعث شده مردم جایگزین های خطرناکی را انتخاب کنند، چه دندان دردها که بخاطر هزینه بالای درمان با ژلوفن تسکین می‌یابد.

وی عنوان کرد: به راستی تا کی تورم بدو و حقوق بدو؟ سیستم رفاه اجتماعی خصوصا برای زنان سرپرست خانوار و زنان بدسرپرست نیاز به بازنگری دارد، اما از جامعه زنان خوب کشورم بگویم، یکی از موضوعات مهم بحث زنان است به ویژه در کشورهای در حال توسعه جایگاه زنان در توسعه مهم است که باید به حضور نقش آفرینی آنها توجه ویژه شود، از سویی سقف شیشه ای مجموعه تعصبات منفی که مانع آن می شود تا زنان از سطح معینی در سلسله مراتب سازمانی بالا رود در تمام دنیا مدیریت فرداها بر دوش زنان و مردان خودباور است و در این میان خودباوری نیازی مبرم برای شیرزنانی است از تبار این کشور تا سقف شیشه ای را با حفظ ارزش ها و شعائر اسلامی بشکنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، بیان کرد: استان اصفهان موزه جهان است و باید حاکمیت در مسیر بازسازی این موزه هر گامی که لازم است بردارد و به مدد مردم فرهیخته اصفهان در رفع مشکلات متعدد از جمله حوزه محیط زیست گام بلندی دارد و زندگی در شهر زیبای خدا در کنار زاینده رود بار دیگر با شکوهی حیرت‌انگیز برای جهانیان ممکن شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: معتقدم جفا در دوره‌های گذشته به اصفهان به عنوان مرکز ثقل فرهنگ، تمدن و امنیت کشور باعث شده در مسیر پیشرفت اقتصادی و تاثیرگذاری فرهنگی ایران اسلامی خلل وارد شود به این دلیل باید از طرف تمام مردم استان اصفهان از تمام حاکمیت بخواهم زاینده‌رود و زنده‌رود را به استان اصفهان برگردانید.

راه شهید سلیمانی و تفکر مقاومت هرگز از خروش نخواهد ایستاد

فریدون حسنوند در نشست علنی امروز (دوشنبه، ۳۰ دی ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور شهادت سردار رشید اسلام و مالک اشتر زمان حاج قاسم سلیمانی و سردار محور مقاومت عراق ابومهدی المهندس و تعدادی از همرزمان آنها و ضایعه دردناک شهادت تعدادی از هموطنان در سوانح مختلف به ویژه حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی را تسلیت گفت و افزود: امید است در روز شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) مانند عاشورا عزادار این عزای بزرگ باشیم.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در هفته های گذشته ایران اسلامی شاهد حوادث تلخ و شیرینی بود که آن را می توان نقطه عطفی در گام دوم انقلاب دانست؛ آنجا که ملت بزرگ و قدرشناس ایران اسلامی به پاس مجاهدت های سردار رشید خود حماسه ای ده ها میلیونی خلق و بار دیگر با آرمان های امام (ره) و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق کردند.

وی با بیان اینکه شهادت راه و رسم مردان بزرگ الهی بوده و هست و حاج قاسم سلیمانی مزد سال ها مجاهدت خود را در مقابله با استکبار جهانی دریافت کرد، تصریح کرد: بی گمان خون او و همراهانش انقلابی به پا خواهد کرد که آتش بر خرمن آمریکا، اسرائیل و همپیمانان آنها در منطقه خواهد زد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: فقدان حضور فردی همچون سپهبد سلیمانی گر چه مصیبتی بزرگ برای مظلومان منطقه و دنیای اسلام است اما راه او و تفکر مقاومت هرگز از خروش نخواهد ایستاد و کمتر از گذشته به نبرد با ظالمانی خواهد پرداخت که به بهانه دفاع از ملت ها به چپاول و غارت آنها مشغول هستند.

حسنوند افزود: شکست های متوالی آمریکا در منطقه در ماه های گذشته و بر هم خوردن معادلات تغییر جغرافیای خاورمیانه با صرف هزینه های سنگین این رژیم متجاوز و همپیمانانش را بر آن داشت تا مغز متکفر و فرمانده  مقتدر سپاه قدس و عامل اصلی ناکامی هایشان را از پیش روی بردارند اما دنیا بداند خون بهای قاسم سلیمانی آزادسازی قدس شریف است و خون بهای ابوالمهدی پاکسازی عراق از وجود نیروهای تکفیری و داعشی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: رئیس جمهور دیوانه آمریکا بداند قاسم سلیمانی زنده است و درخت انقلاب که با خون این شهیدان آبیاری شده هر روز تنومندتر از دیروز خواهد شد تا پرچم این انقلاب به دست مهدی موعود ( عج ) برسد.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: حضور میلیونی هموطنان در مراسم پاسداشت مجاهدت های شهدای مقاومت و اقدام شجاعانه نیروهای هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هدف قراردادن پایگاه عین الاسد تمامی معادلات منطقه ای استکبار را بر هم زد تا همگان به قدرت نظامی ایران و عشق و علاقه مردم به انقلاب و رهبری پی ببرند.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یک خطای انسانی موجب سقوط هواپیمای بوئینگ اوکراینی شد که در این میان بسیاری از هموطنان ما شهید شدند و برخی اتباع خارجی جان خود را از دست دادند؛ شجاعت و صداقت سردار حاجی زاده، فرمانده هوا و فضای سپاه پاسداران در بیان چرایی وقوع این حادثه ستودنی بود و آنجا که در میان سخنانش متواضعانه اشاره کردند که زمانی که اطمینان پیدا کردم این اتفاق رخ داده آرزوی مرگ کردم.

وی یادآور شد: باید بگویم سردار عزیز مردم ما شجاعت و صداقت شما را تحسین می کنند و قدردان ۴۰ سال مجاهدت و تلاش شما برای حفظ امنیت و دفاع از کیان انقلاب اسلامی ایران هستند؛ بوسه می زنیم بر دستان فرمانده ای که نه قاصر است و نه مقصر اما مسئولیت می پذیرد و عذر می خواهد.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا و اذنابش از این خطای انسانی سوء استفاده کرده و با تحریک احساسات تعدادی از شهروندان و البته فرصت طلبی سفیر روباه پیر سعی در ایجاد تنش و تحت شعاع قراردادن حماسه حضور میلیونی ملت شریف ایران در مراسم تشییع سردار سلیمانی داشتند؛ اقدامات غیرقانونی و غیردیپلماتیک سفیر انگلیس و حضور وی در تجمعات و اغتشاشات هفته گذشته در همین راستا بود و گواه روشنی بر دشمنی دیرینه روباه پیر از مردم ایران بود.

حسنوند ادامه داد: کمترین اقدام ما اخراج سفیر انگلیس از کشور باید باشد تا پیام قاطع ملت ایران را دریافت کند که به هیچ کس اجازه دخالت در امور داخلی خود را نخواهد داد؛ رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته به صراحت و روشنی فرمودند هیچ گاه آمریکا و همپیمانانش قابل اعتماد نبوده و نیستند و دلسوزی آنها برای مردم ما حقه ای بیش نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: آنهایی که دم از مذاکره با آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی می زنند بدانند این کشورها به معنای واقعی پادوی آمریکا هستند و مذاکره با آنها هم آمیخته با دغل و فریبکاری است.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی افزود: اتفاقات و حوادث اخیر بیش از گذشته اثبات کرد که جنتلمن های قاتل نه اهل مذاکره هستند و نه قابل اعتماد و آنان تا نابودی ایران و انقلاب دست از دشمنی برنخواهند داشت.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات در ادامه سلسله اقدامات دشمنان انقلاب و در راس آن آمریکای جنایتکار برای تظاهر به عدم مقبولیت و بحران مشروعیت نظام در بین مردم و جامعه بین المللی دنبال و پیگیری می کردند که به طور قطع مردم فهیم ایران اسلامی علیرغم تمامی نگران ها و سختی های زندگی به ویژه در حوزه اقتصادی و معیشتی انقلاب، امام، رهبری و ایران عزیز را تنها نخواهند گذاشت.

وی یادآور شد: در پی اغتشاشات عوامل استکبار و مزدوران آنها در آبان ماه سال جاری رئیس جمهور آمریکا یکی از سرداران شجاع سپاه را تحریم کرد؛ تحریم سردار سرافراز سپاه حسن شاهوارپور فرماندهی لشکر حضرت ولی عصر در خوزستان از سوی آمریکا نشان و مدال افتخار این سردار در استکبارستیزی و گواه روشن بر ایستادگی همه اقوام شریف خوزستان و دستگاه های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی و قضایی در مقابل توطئه آمریکا و موجب محرومیت فرزندان ایران زمین است.

نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی خطاب به ترامپ، تصریح کرد: سردار شاهوارپور و همرزمانش که تحریم می شوند نیاز به ویزا برای ورود به خاک آمریکا ندارند بلکه در وقت مقرر برای فتح کاخ سفید بدون ویزا به آمریکا خواهند آمد؛ دنیا بداند بیرق ابوالفضل افتادنی نیست.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1344174

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =