باید به کودکان بازمانده از تحصیل  توجه ویژه صورت گیرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: با تشکیل کمیته‌ای متشکل از دستگاه‌های مربوطه فرایند شناسایی و رفع مشکات کودکان بازمانده از تحصیل استان قوت بیشتری به خود می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی استانداری ، جعفر مردانی در نشست شورای آموزش و پرورش این استان با اشاره به وجود ۹۰۱ کودک بازمانده از تحصیل در این استان افزود: تاکنون نیمی از این کودکان شناسایی شده‌اند و مابقی به دلایل متعددی هنوز شناسایی نشده‌اند که این موضوع می‌طلبد کمیته ویژه‌ای برای آن تشکیل شود.

وی ادامه داد: این کمیته با محوریت آموزش و پرورش و عضویت دستگاه‌هایی نظیر علوم پزشکی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد، بهزیستی، ثبت احوال، دفتر امور اجتماعی و دفتر امور بانون بزودی تشکیل می‌شود، که تهیه برنامه جامع و مدونی مبتنی بر ماموریت و شرح وظایفی این دستگاه‌ها از مهمترین ماموریت‌های این کمیته قرار می‌گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه به ابراز نارضایتی فرهنگیان استان در خصوص نحوه رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: این مطالبه فرهنگیان استان با مکاتباتی با وزارت آموزش و پرورش به اطلاع مسئولان مربوطه رسانده می‌شود.

مردانی، همچنین به برنامه‌های فرهنگی در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی در مدارس نیز اشاره کرد و گفت: مهمترین این برنامه‌ها طرح یاریگران زندگی است که تاکنون عملکرد موفقی داشته است.

وی اولویت برنامه‌های فرهنگی در مدارس را پیشگیری از اعتیاد دانست و خاطرنشان کرد: تنها راهی که می‌توان در بحث مبارزه و مقابله با اعتیاد به کار گرفت مباحث فرهنگی برای پیشگیری، آگاهی و اطلاع‌رسانی در جامعه است.

۴۶

کد خبر 1344562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =