۰ نفر
۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۰
رشد ۳۲ درصدی سرمایه گذاری خارجی

وزیر امور اقتصادی و دارایی از رشد ۳۲ درصدی جذب سرمایه‌گذاری خارجی در ۹ ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از صدا و سیما،فرهاد دژپسند در مراسمی که برای رونمایی از محصول جدید در بانک ملی برگزار شد گفت: در ۱۰ ماهه نخست امسال میزان صادرات غیرنفتی نیز ۲۰ درصد رشد داشته و حجم تجارت خارجی ما مانند سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های خوب کشور از نظر جغرافیایی و ظرفیت‌های معدنی و همچنین منابع انسانی افزود: برای اینکه بتوانیم به جایگاه مناسب از نظر شاخص‌های رفاه اجتماعی و کنترل تورم و نرخ بیکاری برسیم باید تحولی در استفاده از منابع فیزیکی، انسانی و مالی داشته باشیم و نرخ استفاده از این منابع را از کمتر از ۵۰ درصد به ۷۵ درصد برسانیم.
دژپسند گفت: ما نباید به خام فروشی و ارزان فروشی راضی شویم.


وزیر اقتصاد افزود: ما باید با استفاده از فناوری‌های نوین، مسیرها را کوتاه کنیم و از روش‌های دانش بنیان در اقتصاد بهره ببریم.
وی با اشاره به اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد تامین مالی اقتصاد از طریق بانک‌ها انجام می‌شود گفت: بانک‌ها باید در جذب و هدایت فناوری‌های نو الگو باشند.
دژپسند ادامه داد: بانک‌ها می‌توانند افتتاح حساب را بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهند و یا برای مشتریان خوش حساب خود، اعتبار ایجاد کنند.
وزیر اقتصاد گفت: اگر صنعت بانکداری از بلاک چین استفاده کند با ساده سازی فرآیند گزارشگری مالی ظرفیت کاهش ۷۰ درصدی هزینه‌ها وجود دارد.
وی افزود: با متنوع‌سازی خدمات بانکی، می‌توان ۳۰ تا ۵۰ درصد درآمد را افزایش داد ضمن اینکه استفاده از هوش مصنوعی در فرایند پیشخوان در بانک‌ها می‌توانند ۱۷ درصد درآمدها را افزایش و ۲۵ درصد هزینه‌ها را کاهش دهد.
وزیر اقتصاد گفت: اگر هزینه تراکنش‌های بانکی از طریق شعبه ۴ دلار باشد استفاده از تلفن همراه هشت دهم دلار هزینه خواهد داشت.
وی افزود: در راستای اقتصاد مقاومتی با استفاده از فناوری‌های نوین، سرمایه‌های اجتماعی و انسانی و از هر آنچه که داریم به بهترین شکل استفاده کنیم.
۲۲۳۲۲۹
کد خبر 1344955

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =