ایرنا نوشت : رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: ۹۳۷ میلیارد ریال اعتبار جدید برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی این استان اختصاص داده شد.

علی شهریارپور شامگاه چهارشنبه در ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این مبلغ در قالب ۳۰ طرح اقتصاد مقاومتی این استان مازاد بر اعتبارات مصوب قانون بودجه به استان اختصاص یافته است.

وی افزود: البته این میزان اعتبار اختصاص یافته به طرح‌های اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری مربوط به مرحله نخست است و مرحله دوم آن نیز با اولویت طرح‌های مهمی مانند راه‌آهن به زودی اختصاص پیدا می‌کند.

شهریارپور تصریح کرد: مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با طرح‌های اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری موظفند آخرین وضعیت این طرح‌ها را در قالب سامانه "نیپا" پیگیری و نسبت به ثبت روزانه تغییرات آن اقدام کنند.

وی یادآور شد: به منظور تسریع در روند تکمیل و بهره‌برداری از طرح راه‌آهن مبارکه – سفیددشت – شهرکرد ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال در لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ کشور پیش‌بینی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن چهارمحال و بختیاری نیز گفت: برای اجرای طرح ۲ هزار و ۴۴۰ واحدی مسکن محرومان روستاهای استان تاکنون ۳ هزار و ۳۸۴ نفر شناسایی و ۲ هزار و ۳۵۴ متقاضی به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

سهراب رییسی تاکید کرد: از مجموع معرفی شدگان به بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری تاکنون ۲ هزار و ۱۰۰ متقاضی توانسته‌اند نسبت به عقد قرارداد تسهیلات خود اقدام کنند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی  (ره) چهارمحال و بختیاری نیز گفت: این نهاد انقلابی ۹۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هزار خانوار زیرپوشش دارد.

علی ملک‌پور اظهار داشت: از این تعداد یک‌هزار و ۵۰۰ خانوار پشت نوبت تامین مسکن هستند.

گفتنی است ، از مجموع معرفی شدگان به بانک‌های عامل چهارمحال و بختیاری برای دریافت تسهیلات مسکن محرومان روستایی ۷۱۳ متقاضی زیرپوشش کمیته امدادامام خمینی (ره) و بهزیستی استان قرار دارند.

۳۱ مرداد سال‌جاری عملیات اجرایی احداث ۲ هزار و ۴۴۰ واحد مسکونی ویژه نیازمندان چهارمحال و بختیاری با حضور محمد باقر نوبخت  معاون رئیس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور آغاز شد.

واحدهای مسکونی این طرح باید در مدت یک سال ساخته، بهره‌برداری و به متقاضیان واجد شرایط تحویل شود.

چهارمحال و بختیاری به حدود ۵ هزار واحد مسکونی ویژه نیازمندان و روستاییان نیاز دارد.

46

کد خبر 1345039

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =