۰ نفر
۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۷
لبنان همچنان ناآرام است

فارس نوشت:با ادامه تظاهرات در لبنان، امنیت داخلی این کشور اعلام کرد، آشوبگران به سمت نیروهایش سنگ پرتاب کرده‌اند؛ یک شبکه محلی هم از رد پای «المستقبل» در این قضایا خبر داد موضوعی که با واکنش این جریان روبه‌رو شد.

 با وجود آنکه دولت جدید لبنان سه‌شنبه شب هفته جاری (اول بهمن ماه) به نخست‌وزیری «حسان دیاب» تشکیل شد اما تظاهرات در چهارشنبه شب (دیشب) نیز ادامه پیدا کرد.

معترضان پس از انتشار دعوت‌هایی در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ریختن به خیابان‌ها و اعلام مخالفت با دولت دیاب، در نزدیکی مقر پارلمان لبنان در میدان «النجمه» تجمع کردند.

بر اساس گزارش «العربی الجدید»، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضانی که قصد برداشتن سیم‌های خاردار از مقابل مقر پارلمان را داشتند از گاز اشک‌آور استفاده کردند و معترضان نیز به سمت نیروهای امنیتی سنگ پرتاب کردند.

نیروی امنیت داخلی لبنان در صفحه توییتری خود اعلام کرد که نیروهایش از لحظات اولیه رسیدن «آشوبگران» به مکان تظاهرات مورد پرتاب سنگ قرار گرفته‌اند.

از سوی دیگر صلیب سرخ لبنان از انتقال شش مجروح به بیمارستان و مداوای پانزده مجروح دیگر در محل تظاهرات خبر داد.

تعدادی از معترضان هم مسیر «الجیه» به سمت بیروت را با سنگ و موانع شنی بستند.

شبکه «الجدید» اعلام کرد که جریان «المستقبل» به ریاست «سعد الحریری» در پشت پرده این اتفاقات است اما این جریان در بیانیه‌ای این موضوع را تکذیب و اعلام کرد: دستوری از ریاست مبنی بر عدم مشارکت در هر تحرکی مانند آنچه در مرکز بیروت در جریان است، صادر شده است.

سعد الحریری در ۲۹ اکتبر چند روز پس از آغاز تظاهرات لبنان در ۱۷ اکتبر استعفای خود را اعلام کرد و از نخست‌وزیری کنار رفت.

دولت جدید لبنان دولتی متشکل از افراد متخصص است؛ شش زن در آن حضور دارند و جمعا بیست وزیر دارد.

310311

کد خبر 1345131

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =