ایرج راد: رابطه میان مردم و هنرمندان گسستنی نیست

ایرنا نوشت: رئیس هیات مدیره خانه تئاتر و بازیگر پیشکسوت هنرهای نمایشی هنرمندان را که وظیفه‌شان ارتزاق روحی افراد است، والدین معنوی جامعه خواند و تاکید کرد: درست بر همین اساس است که رابطه میان مردم و هنرمندان هرگز گسستنی نخواهد بود.

اتفاقاتی که در دی ماه امسال رخ داد اتفاقات تلخی بود. پس از این اتفاقات برخی از هنرمندان از حضور در جشنواره‌های فجر انصراف دادند. اتفاقی که واکنش‌های مثبت و منفی فراوانی به دنبال داشت. 

ایرج راد رئیس هیات مدیره خانه تئاتر درباره این موضوع با بیان اینکه هنرمندان صادق‌ترین افراد جامعه هستند که در تمامی سختی‌ها و شیرینی‌ها دوشادوش دیگر مردمان تلاش می کنند تا از جزئی‌ترین تا کلی‌ترین خواسته‌ها، مطالبات و دغدغه‌های مردم را به واسطه تولیدات هنری از یک سو با آنها و از سوی دیگر به مسئولان و افرادی که هدایت امور جامعه و مردم را بر عهده دارند انتقال دهند گفت: به همین سبب است که از دیرباز تا به امروز اعتماد مردم به جامعه هنرمندان برای اثرگذاری و اثربخشی در پیشبرد و توسعه اهداف فرهنگی جامعه در بالاترین حد و سطح خود قرار داشته و دارد.

بازیگر نمایش‌های ارثیه ایرانی؛ آمیز قلمدون و شب روی سنگفرش خیس تصریح کرد: در تمامی جوامع دولت‌ها از جناح‌ها، تفکرات و نگرش‌های مختلف برای چند سالی به روی کار می آیند و می روند. مسلم است که در این میان افرادی از جامعه همسو با تفکرات آنها هستند و عده‌ای دیگر از افراد جامعه ممکن است که رویکرد و نگاه شان با نگاه دست‌اندرکاران امور اجرایی جامعه متفاوت باشد

راد با اشاره به آنکه هنرمندان در هر جامعه‌ای نقش والدین معنوی افراد آن جامعه را بر عهده دارد که وظیفه‌شان آرامش بخشی و تهیه و خوراک گروهی مناسب برای رشد و تعالی فرهنگ افراد آن جامعه است یادآور شد: به واسطه این ارتباط تنگاتنگ و ناگسستنی میان عموم مردم و جامعه هنرمندان است که یکی از مهمترین رسالت‌های هنرمندان ایجاد وحدت، همدلی و همگرایی میان عموم افراد جامعه با هر طیف، نگاه، سلیقه و جهان‌بینی متفاوت است. این همان مسئله‌ای است که فصل ممیز میان فعالیت هنرمندان و مسئولان اداری و اجرایی جامعه را رقم می زند.

رئیس هیات مدیره خانه تئاتر تاکیدکرد: هر چقدر پیوند و رابطه دولت با هنرمندان قوی و پیوسته‌تر باشد به سبب ارتباط تنگاتنگ هنرمندان با مردم شاهد توسعه و تعالی هرچه بیشتر و شکل‌گیری عمیق‌تر زنجیره اتحاد و همدلی میان عموم مردم با بدنه دولت و حاکمیت جامعه هستیم. این همان مساله‌ایست که امروز بیش از هر زمانی نیازمند آنیم.

راد تصریح کرد: خوشحالیم که در این میان بار دیگر دولت همسو با هنرمندان تمام قد برای ایجاد اتحاد و همدلی یاریگر جامعه هنرمندان است. هنرمندان نیز برای تحقق این مثلث مهم در خط مقدم تولید و ارائه محصولات فرهنگی و هنری به تمام افراد جامعه قرار دارند.

۲۵۸۲۵۸
کد خبر 1345233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =