بیانیه کابل درباره خروج آمریکا از افغانستان

فارس نوشت: دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای به نقل از اشرف غنی اظهارداشت که مردم افغانستان با خروج نیروهای آمریکایی از این کشور مشکلی ندارند.

اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در نشستی به خبرنگاران گفته است که مردم این کشور با خروج نیروهای خارجی مشکلی ندارند.

دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان در بیانیه‌ای خاطرنشان کرد که اشرف غنی این اظهارات را در پاسخ به پرسشی درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان مطرح کرد.

بر اساس این بیانیه، اشرف غنی تصریح کرد که طرف مذاکره آمریکا بسیار مهم است که دولت افغانستان یا طالبان باشد.

اشرف غنی گفته است که اگر مذاکره درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان با گروه طالبان انجام شود، در این صورت، جنگ تشدید و دور جدیدی از جنگ‌های تازه آغاز خواهد شد. اما اگر طرف آمریکا در این مذاکره حکومت افغانستان باشد، [تبعات احتمالی] قابل مدیریت خواهد شد.

به گزارش هشت صبح، رئیس جمهور افغانستان در حالی این سخن را بیان کرده است که خروج نیروهای آمریکایی از این کشور یکی از اصلی‌ترین محورهای مذاکرات آمریکا و طالبان طی یکسال گذشته در قطر بوده است.

اشرف غنی تاکید کرده است که مردم خواستار پایان جنگ هستند، کاهش خشونت نتیجه نمی‌دهد، اما آتش‌بس نشان‌دهنده این است که افغان‌ها تعهد واقعی به گفت‌وگوی سیاسی دارند.

رئیس جمهور افغانستان با اشاره به برخی از پیشرفت‌ها در سال‌های اخیر خاطرنشان کرد که مردم افغانستان، بویژه زنان، به گذشته  برنمی‌گردند و اگر طالبان بر این امر پافشاری دارند، برای جامعه ما پذیرفتنی نیست.

312 310

کد خبر 1345460

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۶:۱۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۴
    0
    معلومه که مردم افغانستان با خروج نیروهای امریکایی مشکل ندارند اما این خروج نباید به تسلط دوباره طالبان بر افغانستان بینجامد