اولین اقدام حزب الله عراق و سائرون پس از تظاهرات میلیونی

ایسنا نوشت:گردان‌های حزب‌الله عراق در بیانیه‌ای خطاب به گروه‌های سیاسی این کشور تاکید کرد: "کارتان را محکم کنید، تعلل و دفاع از خیانتکاران و مزدوران بس است".

به گزارش سایت شبکه المیادین، گردان‌های حزب‌الله عراق در واکنش به تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا گفت، ملتی که به شیوه استثنایی به خیابان‌های آمدند مستحق برخورداری از دولتی عادل هستند.

 

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما به هیچ توافق داخلی یا خارجی به جز توافقات با هم‌پیمانان ملزم نیستیم.

گردان‌های حزب‌الله عراق تاکید کرد: حق مقاومت در دفاع از حاکمیت کشور نیاز به اجازه از هیچ کس ندارد.

همراستا با این بیانیه، ائتلاف سائرون مورد حمایت مقتدی صدر روز شنبه نشستی را برای بررسی تظاهرات میلیونی در روز جمعه برگزار کرد.

در این نشست راه‌های مطلوب برای تحقق حاکمیت کشور و ممانعت از هرگونه تجاوز در چارچوب کانال‌های سیاسی و قانونی بررسی شد.

ائتلاف سائرون طرح نقشه‌ای را برای آن در نظر گرفت و تعدادی از مفاد را پیشنهاد کرد که از جمله آن پیشنهاد قانون منع وجود هرگونه پایگاه و حضور نیروهای بیگانه در خاک عراق و تلاش برای پایان دادن به فعالیت شرکت‌های امنیتی آمریکایی است.

ائتلاف سائرون همچنین خواستار امضای معاهدات و توافقنامه‌های عدم مداخله و عدم تجاوز با کشورهای هم‌جوار و توافقات همکاری در تمام زمینه‌ها از جمله اقتصادی، رسانه‌ای و تکنولوژیکی و غیره شد و آن را از طریق ارتباط و هماهنگی با کانال‌های رسمی در کشور به خصوص وزارت خارجه، وزارت دادگستری و دبیرخانه کابینه دانست که باید پیش‌نویس این توافقات و معاهدات از طریق یک تیم متخصص بین‌المللی تهیه شود.

بغداد روز جمعه صحنه تظاهرات میلیونی با درخواست برای اخراج نیروهای آمریکایی از کشور بود که در آن اکثر گروه‌ها و جریان‌های سیاسی و حامیان مقاومت و عشایر عراق حضور داشتند.

310 310

کد خبر 1345938

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • علی IR ۱۶:۱۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  0
  مستمرون خودباوری استقلال فرهنگی استقلال سیاسی ملی گرایی راز موفقیتتون است همسایه عزیز
 • خسرو US ۲۲:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۶
  0
  حزب الله عراق دیگر بیش از این نباید فرصت به آمریکا ووابستگانش بدهند هر چه فرصت بدهد آمریکا و داخلی بیشتر استفاده میکنند (بگو یاعلی برای بیرون ریختن آمریکا از عراق)
 • IR ۰۰:۳۳ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۷
  0
  آیا عراق روی آرامش را خواهد دید؟