پیام حسن روحانی به رئیس جمهور و نخست وزیر هند

رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیام های جداگانه ای به آقایان «رام نات کوویند» و «نارندرا مودی» رئیس جمهور و نخست وزیر هند، ضمن تبریک فرا رسیدن روز جمهوری هند، ابراز امیدواری کرد که با توجه به توانمندی‌ها و ظرفیت‌های بالقوه موجود، مناسبات و همکاری‌های تهران – دهلی نو در تمامی زمینه‌ها و در راستای منافع دو ملت، بیش از پیش ارتقاء یابد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این پیامهای تبریک افزوده است: امیدوارم با توجه به اشتراکات وسیع فرهنگی، تاریخی و سوابق دیرینه همکاری‌ها، شاهد رشد و توسعه روابط فی مابین در تمامی عرصه‌ها باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه «جمهوری اسلامی ایران و جمهوری هند با دارا بودن فرهنگ و تمدن‌های کهن در قاره آسیا، دوران طلایی از روابط دوجانبه را پشت سر گذاشته‌اند»، برای مردم هند بهروزی و شادکامی آرزو کرده است.

تقدیر رییس جمهوری از شرکت برق سیستان و بلوچستان

همچنین حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در اطلاعیه‌ای از تلاش‌های صورت گرفته توسط شرکت برق سیستان و بلوچستان در سیلاب اخیر تقدیر کرد. در اطلاعیه رییس جمهوری آمده است: حوادثی مانند توفان، سونامی، زلزله، سیل و آتش‌سوزی در همه جای دنیا وجود دارد و حتی یک کشور پیشرفته هفته‌ها گرفتار آتش سوزی جنگل‌هاست و نمی‌تواند آن را مهار کند با اینکه همه امکانات و پول در اختیارشان قرار دارد و یا در یک کشوری مثل آمریکا که دارای ثروت و امکانات زیادی هستند، وقتی توفان می‌شود تا ماه‌ها مردم مشکل برق دارند.

بنابر آنچه ایرنا نوشته است، این اطلاعیه می‌افزاید: افتخار می‌کنم به همه مسوولان جمهوری اسلامی ایران، از مردم بزرگوار این کشور تا نیروهای مسلح و خادمان دولت، بخاطر اینکه ما بعد از گذشت یک هفته می‌گوییم مشکل برق در این استان حل شده و امروز روستایی نداریم که دارای قطع برق باشد.

رییس جمهوری تاکید کرد: روستاهایی هم که مشکل آب داشتند اکثر آنها مشکلاتشان رفع شده و این به معنای کار، تلاش و زحمت پیگیری است.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1345983

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =