پاسخ بانک کشاورزی به احمد توکلی درباره یک هدیه

بانک کشاورزی در جوابیه خود به احمد توکلی تاکید دارد دیوان محاسبات در حال رسیدگی به هدایای داده شده در مجمع عمومی این بانک است. چنانچه دیوان محاسبات هم ضروری بداند مدیران این بانک حاضرند هزینه هدایا را از جیب خود بپردازند.

بانک کشاورزی در پاسخ مطالبی که اخیرا از سوی احمد توکلی در رابطه با مجمع این بانک مطرح کرده بود جوابیه‌ای را به خبرآنلاین ارسال کرد.در این جوابیه علاوه بر اینکه تاکید شده دیوان محاسبات در حال بررسی هدایای داده شده در مجمع عمومی این بانک است و اگر این نهاد لازم بداند مدیران این بانک شخصا هزینه‌های آن را خواهند پرداخت. علاوه بر این تاکید شده وزرای فعلی و اسبق اقتصاد و وزیر سابق جهاد کشاورزی از گرفتن هدیه خودداری کرده‌اند. مشروح این متن در پایین آمده است:

«با سلام و احترام؛

در پاسخ به مطلب منتشره مبنی بر اظهارنظر جناب آقای احمد توکلی در خصوص اقلام اهدایی به شرکت‌کنندگان مجمع عمومی بانک، موارد ذیل را برای آگاهی هموطنان عزیز به استحضار می‌رساند؛ خواهشمند است دستور فرمایید مطابق قانون نسبت به درج این پاسخ اقدام فرمایند.

۱- اهدای برخی اقلام و هدایا در جلسات مجمع عمومی سالانه بانک با انگیزه قدردانی از زحمات شرکت کنندگان و حمایت و پشتیبانی آن‌ها از اقدامات به عمل آمده برای تقویت بانک، امری متداول و مرسوم بوده و در سال‌های گذشته مسبوق به سابقه بوده است. انجام این‌کار به صورت علنی و با پیشنهاد هیئت هماهنگ کننده برگزاری مجمع و بدون هرگونه پنهانکاری و با صدور اسناد متداول و از سرفصل بودجه خاص این امر صورت گرفته است.

۲-حسابرس کل محترم دیوان محاسبات در خصوص این موضوع اواخر آبان از بانک توضیح خواسته و خواهان اقدام اصلاحی شده است. بانک پاسخ اولیه‌ای به نامه ایشان داده و موضوع در حال رسیدگی است. چنانچه جمع‌بندی نهایی بر این قرار گیرد که وجه هدایای توزیع اعاده شود، این کار انجام خواهد شد و مدیران بانک آمادگی دارند ضمن پذیرش مسئولیت، از محل منابع شخصی بهای هدایای مذکور را تامین کنند و بر این اساس نیازی به این نیست که دریافت کنندگان هدایا که هیچ‌گاه مطالبه یا چشم داشت یا حتی اطلاع قبلی از اقدام بانک نداشته‌اند مورد هتک حرمت قرار گیرند.

۳- علاوه بر آقای دکتر دژپسند وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در همه ادوار وزاری محترم شرکت کننده شامل آقای مهند حجتی وزیر محترم وقت جهاد کشاورزی و همچنین آقایان دکتر کرباسیان و دکتر طیب نیا وزرای سابق امور اقتصادی و دارایی هم بزرگوارانه از دریافت هدایای داده شده امتناع کرده‌اند.

۴- برخلاف تصور القا شده در نامه جناب آقای دکتر توکلی و سایر مطالب درج شده در سایر رسانه‌ها پیرامون این موضوع، مدیران بانک کشاورزی به ویژه در سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ اقدامات موثری در زمینه کاهش هزینه‌های غیرضرور و از جمله محدود کردن خرید هدایا، پرهیز از انتشار سررسید و کاهش معنی‌دار هزینه‌های تبلیغاتی انجام داده و در آینده هم این روند را ادامه خواهیم داد.

صدرالدین کاظمی

رئیس اداره کل روابط عمومی و همکاری‌های بین‌الملل»

۲۲۳۲۲۸

کد خبر 1346212

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =