این شهر با ۲۴ درجه زیر صفر سردترین شهر کشور است

باشگاه خبرنگاران نوشت: رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای ۲۴ درجه سانتی گراد زیر صفر برای دومین روز متوالی سردترین شهر استان و کشور شد.

امیدفر رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: در ۲۴ ساعت گذشته سراب با دمای ۲۴ درجه سانتی گراد زیر صفر برای دومین روز متوالی سردترین شهر استان و کشور شد.

امیدفر افزود: گرمترین شهرهای کشور راسک و زرآباد با ۲۴.۶ درجه و گرمترین شهر استان نیز کلیبر با ۱۰ درجه سانتی گراد بالای صفر است.

او گفت: دمای تبریز در ۲۴ ساعت گذشته در گرمترین زمان به منفی ۲ درجه و در سردترین زمان به ۱۱ درجه زیر صفر رسید و دمای کنونی آن ۷ درجه زیر صفر بوده که نسبت به روز گذشته در همین ساعت۳ درجه گرمتر شده است.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: براساس بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی تا روز چهارشنبه جوی پایدار در استان حاکم بوده و موجب افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای بزرگ و صنعتی می‌شود.

امیدفر، با بیان اینکه سردی هوای استان تا فردا تداوم خواهد داشت، افزود: روز چهارشنبه گذر امواج تراز میانی جو موجب ابرناکی، وزش باد و در برخی نواحی احتمال بارش‌های خفیف و پراکنده برف و افزایش نسبی دما می‌شود.

آذربایجان شرقی منطقه‌ای سردسیر و کوهستانی است و از لحاظ تقسیم بندی‌های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می‌آید.

آب و هوای این استان به طور کلی سرد و خشک است، ولی به علت تنوع توپوگرافیکی از اقلیم‌های متفاوتی برخوردار است.

این استان همواره تحت تأثیر بادهای سرد شمالی و سیبری و بادهای مرطوب دریای سیاه و مدیترانه و اقیانوس اطلس همچنین بادهای محلی متاثر از کوهستان‌های سبلان در شرق، سهند در غرب و جنوب غربی، رشته کوه‌های قره داغ در شمال، رشته کوه‌های تخت سلیمان و اربط در جنوب، ارتفاعات بزقوش در جنوب شرق و قوشاداغ در شمال شرق استان قرار دارد.

۴۷۴۷

کد خبر 1346394

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =