سقوط هواپیما با 83 مسافر در منطقه تحت کنترل طالبان

ایرنا نوشت: یک هواپیمای مسافربری افغانستان با ۸۳ سرنشین امروز (دوشنبه) در استان غزنی و در منطقه تحت کنترل طالبان سقوط کرد.

به گزارش طلوع نیوز افغانستان، این حادثه حوالی ساعت یک عصر امروز به وقت محلی اتفاق افتاده است.

خالقداد اکبری عضو شورای ولایتی غزنی می‌گوید که این هواپیما در روستای سدوزی شهرستان ده یک این استان  تحت کنترل گروه طالبان سقوط کرده است.

بر اساس این گزارش، از سرنوشت مسافران و خدمه این هواپیما اطلاعی در دست نیست وگزارش ها حاکی از حضور اعضای طالبان در محل سقوط هواپیما و تلاش برای خاموش کردن آتش است.

منابع نظامی در غزنی می‌گویند که برای انتقال قربانیان احتمالی این سانحه، قراراست به زودی نیروهای ویژه به محل روی داد فرستاده شوند.

به گفته سخنگوی استانداری غزنی، تیمی از کارشناسان برای تحقیق درباره مساله به منطقه اعزام شدند.

برخی گزارش‌ها از قول مقام‌های محلی غزنی می‌گویند که این هواپیما مربوط شرکت هوایی آریانا است.

مقام‌های محلی در ولایت غزنی در جنوب این کشور تایید کرده‌اند که یک هواپیمای مسافربری متعلق به شرکت دولتی آریانا افغان در شهر ده یک ولایت غزنی سقوط کرده و تاکنون تلفات و خسارت ناشی از آن مشخص نیست.

شرکت اریانا سقوط هواپیمای متعلق به این شرکت را تکذیب کرد

شرکت هوایی آریانای افغانستان در اطلاعیه ای خبر سقوط هواپیمای این شرکت را تکذیب کرد و گفت که این شرکت هیچ پروازی به مسیر غزنی نداشته است.

ده یک در جنوب شرق استان غزنی واقع است و حدود ۲۵ کیلومتر از مرکز غزنی فاصله دارد.

تائید سقوط یک فروند هواپیما

وزارت کشور افغانستان ضمن تائید سقوط یک هواپیما در ولایت غزنی اعلام کرد علت سقوط همچنان نامشخص است .

در حالیکه یکی از مقامات افغان به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که این هواپیما متعلق به ارتش افغانستان بود وزارت کشور در مورد اینکه این هواپیما متعلق به شرکت هوایی آریانا یا ارتش افغانستان بوده یا خیر توضیحی نداده است.

310 310

کد خبر 1346467

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =