تدارک گسترده دولت برای بازار پایان سال

قائم‌ مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تدارک گسترده دولت برای تامین کالاهای اساسی ایام پایانی سال و فروردین ماه ۹۹ گفت: بازار در ایام پایانی سال و ماه مبارک رمضان، به لحاظ تامین کالاهای اساسی با هیچ مشکلی مواجه نخواهد بود.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از شاتا ، حسین مدرس خیابانی در حاشیه بازدید از انبارهای شرکت بازرگانی دولتی ایران در استان تهران که محل ذخیره‌سازی کالاهای اساسی است، گفت: انبارهای کالاهای اساسی در سراسر کشور و به ویژه استان تهران، مملو از کالا است و کالاهای اساسی به اندازه کافی ذخیره‌سازی شده است، به نحوی که هم اکنون به جرات می‌توان گفت که ذخایر کالاهای اساسی کشور، بی‌نظیر است.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با تاکید بر اینکه هیچ زمانی کشور تا این اندازه از ذخایر کالاهایی بهره‌مند نبوده است، افزود: این ذخیره‌سازی در کشور بی‌سابقه است و به مدد همین ذخیره‌سازی، هیچ مشکلی در تامین و تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

وی تصریح کرد: برای شب عید، دولت تدارک خوبی دیده است و از حیث تامین کالاهای اساسی از این ذخایر در کنار تولیداتی که تولیدکنندگان کشور به بازار عرضه خواهند کرد، هیچ مشکلی وجود نداشته و بازار آرامی پیش روی مردم قرار دارد؛ این در شرایطی است که پوشاک، کیف و کفش، شیرینی و شکلات در کنار خدماتی که مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال است، با برگزاری فروش‌های فوق‌العاده و نمایشگاههای بهاره، در اختیار مصرف‌کنندگان قرار خواهند گرفت.

به گفته مدرس خیابانی، دولت با اتحادیه‌ها و انجمن‌های تولیدی در رابطه با تامین و توزیع به موقع کالاها و خدمات مورد نیاز مردم در ایام پایانی سال هماهنگی‌هایی را صورت داده و با شبکه‌های توزیع نیز در حوزه برگزاری نمایشگاههای بهاره، حراج‌های فصلی و فروش‌های فوق‌العاده، هماهنگی‌هایی به عمل آورده است؛ ضمن اینکه اصناف نیز در کنار فروشگاههای زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌بار پای کار هستند؛ ضمن اینکه سایت‌های نمایشگاهی استان‌ها نیز پای کار هستند و تامین و توزیع به موقع کالاها را انجام خواهند داد.

وی اظهار داشت: تشدید بازرسی‌ها و کنترل بازار نیز در کنار تامین و توزیع به موقع کالاها در ایام پایانی سال صورت خواهد گرفت و جای هیچگونه نگرانی در این ایام نیست. کماکان سامانه ۱۲۴ و اپلیکیشن سامانه قیمت نیز آمادگی پذیرش شکایات مردم را دارند.

مدرس خیابانی گفت: ده هزار شکایت واصل شده و کمتر از ۳۰۰ شکایت رسیدگی نشده باقی مانده است؛ این در حالی است که امکانات خوبی در این اپلیکیشن دیده شده که مردم می‌توانند با استفاده از آن، بهترین ناظران بر بازار باشند و تخلفات را گزارش دهند.

وی افزود: در روزهای ابتدایی آغاز به کار این اپلیکیشن، میزان رضایتمندی مردم از رسیدگی به شکایات کمتر از ۵۰ درصد بود، اما اکنون رضایت مردم به بالای ۷۰ درصد رسیده و شکایات نیز به موقع مورد رسیدگی واقع می‌شود.

مدرس خیابانی ادامه داد: با ذخیره سازی مطمئنی که صورت گرفته، بازار ایام پایانی سال خوبی را سپری نماید؛ این در حالی است که طرح‌های توسعه‌ای نیز تدارک دیده شده است و به لحاظ پدافند غیرعامل و تقویت ظرفیت ذخیره‌سازی، در استان تهران در حال برنامه‌ریزی هستیم که بر این اساس، مخازن ذخیره روغن نیز توسعه یافته‌اند تا بتوان ذخایر روغن را نیز در کنار سایر کالاهای اساسی توسعه داد.

وی با اشاره به طرح ایجاد ۵۰ هزار تن مخازن ذخیره روغن، گفت: موجودی بسیاری از انبارهای کشور در سطح بسیار بالایی است که شبکه توزیع را به اندازه تمامی تقاضای اسفند و فروردین مردم در بازار، تامین خواهند کرد. این در حالی است که هیچ مشکلی بابت تنظیم بازار شب عید و ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد.

۲۲۳۲۲۹

کد خبر 1346522

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =