رتبه دوم آذربایجان شرقی در جذب سرمایه گذار خارجی

استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به این‌که از نظر جذب سرمایه‌گذاری خارجی رتبه دوم کشور را داریم، گفت: با وجود مشکلات و محدودیت‌های موجود، میزان سرمایه‌گذاری خارجی در استان نسبت به سال قبل دو برابر افزایش داشته است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، محمدرضا پورمحمدی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، افزایش دو برابری سرمایه‌گذاری خارجی در استان را با وجود تنگناها و محدودیت‌های موجود، ارزشمند دانست و بر ایجاد مشوق‌های منطقه‌ای برای جذب سرمایه‌گذاری در استان تاکید کرد.

وی همچنین بر پایش مستمر فضای کسب‌وکار استان و تشکیل کارگروه ویژه‌ای در این راستا تأکید کرد و گفت: همه اذعان داریم که روند صدور مجوزهای سرمایه‌گذاری در استان رضایت‌بخش نیست و باید برای برطرف کردن نواقص در این زمینه تلاش شود.

وی با تأکید بر اینکه دستگاه‌ها باید در زمان مشخص، به استعلام‌های سرمایه‌گذاری پاسخ دهند، گفت: دستگاه‌هایی که در پاسخ به استعلام‌ها تأخیر دارند در جلسات شورای برنامه‌ریزی معرفی می‌شوند و باید ضعف کارشناسی خود را برطرف کنند.

استاندار آذربایجان شرقی همچنین با اشاره به بررسی قانون بودجه سال ۹۹ کل کشور در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست پیشنهادهای مشخص خود را به سازمان برنامه و بودجه استان منعکس کنند تا از طریق مجمع نمایندگان استان پیگیری شود.

در این جلسه گزارشی از لایحه بودجه سال ۹۹ کل کشور و برخی از موضوعات بودجه‌ای استان تشریح و نحوه تخصیص اعتبارات یک درصد پژوهشی دستگاه‌های اجرایی استان تصویب شد.

همچنین گزارش پایش عملکرد هسته‌های کلیدی فضای کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری سند تدبیر توسعه استان ارائه و درخصوص راهکارهای بهبود فضای کسب‌وکار و عملکرد پنجره واحد سرمایه‌گذاری بحث و تبادل نظر شد. در این جلسه ۲۳ مورد از مصوبات کارگروه تخصصی امور زیربنایی، توسعه روستایی و شهری، آمایش سرزمین و محیط زیست استان به تصویب رسید.

46

کد خبر 1346632

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =