واکنش بارزانی به حمله علیه سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد

ایرنا نوشت:رئیس اقلیم کردستان عراق امروز (سه شنبه) با محکوم کردن حمله موشکی یکشنبه شب به سفارت آمریکا گفت که این اقدام تهدیدی واقعی علیه منافع و ثبات عراق به شمار می رود.

«نیچروان بارزانی» با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که هدف قرار دادن سفارت آمریکا حرکتی غیرقابل دفاع، خطرناک و مغایر با قوانین بین المللی است.

وی بر لزوم تبدیل نشدن عراق به میدانی برای تسویه حساب های داخلی و خارجی تاکید و اضافه کرد که حمله موشکی به سفارت آمریکا در بغداد را محکوم می کنیم.

رئیس اقلیم کردستان عراق توضیح داد که حفاظت از سفارتخانه ها و تامین امنیت ماموریت های دیپلماتیک بر عهده همه طرف های ذیربط است.

بارزانی گفت که هیچ فرد یا گروهی مجاز به هدف قرار دادن دیپلمات ها و سفارت خانه های خارجی نیست.

وی تاکید کرد که حمله به مکان های دیپلماتیک و هدف گرفتن سفارت خانه ها به منزله نقض قوانین و مقررات بین المللی است.

یکشنبه شب گذشته پنج راکت کاتیوشا به سمت منطقه امنیتی سبز در مرکز بغداد شلیک شد که دستکم یکی از آنها در سفارت آمریکا فرود آمد.

یک مقام نظامی آمریکا اعلام کرد که یک راکت به ساختمان غذاخوری سفارت اصابت کرده است.

«عادل عبدالمهدی» و «محمد الحلبوسی» نخست وزیر دولت پیشبرد امور و رئیس پارلمان عراق بلافاصله در بیانیه های جداگانه این حمله را محکوم کردند.

برخی محافل سیاسی در عراق حمله به سفارت آمریکا در بغداد را مشکوک دانسته اند.

23311

کد خبر 1346708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • عباس IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  0
  آقای بارزانی حمله به مقام نظامی ارشد یک کشور همسایه که به دعوت نخست وزیر عراق به عراق سفر کرده اند وبه شهادت رساندن او ومقام ارشد نظامی کشور عراق که به پیشواز ایشان رفته اند حرکتی غیرقابل دفاع،خطرناک ومغایر با قوانین بین المللی نیست؟ آقای بارزانی اشغالگری امریکاییهاوکشتن صدها هزار عراقی بیگناه درعراق مغایر با قوانین بین المللی نیست؟آقای بارزانی نادیده گرفتن قوانین کشور عراق توسط امریکایی ها مغایر با قوانین بین المللی نیست؟آقای بارزانی حمله به یک پایگاه نظامی دولت عراق وکشتن نیروهای تحت امر ارتش عراق مغایر با قوانین بین المللی نیست؟آقای بارزانی آیا.... .آقای بارزانی در خصوص امریکایی های اشغالگر تروریست که به هیچ قانون وتعهد بین المللی پایبند نبوده ونیستنددم از قانون و قانون مداری نزنید که حال همه را بهم می زنید.امریکایی ها نیامده اند که از عراق ومردم عراق ومردم کرد حمایت کنند بلکه آمده اند تا منابع نفت عراق را به غارت ببرند.شما هم بهتراست خودتان را به ریسمان پوسیده امریکا آویزان نکنید که همانند برادران حزب دموکراتیک کردستان سوریه تان ریسمانتان پاره می شود وبا سر به ته چاه سقوط می کنید.
 • RO ۱۷:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  0
  کارخودامریکا داردبا عراق بازی می کندتاپای خودش را باز کند
 • IR ۲۱:۴۹ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۸
  0
  اینها چرا در ماجرای شهادت سردار سلیمانی در عراق سکوت کردند و حرفی از حاکمیت ملی وحقوق بین الملل نزدند مگر این کار در خاک عراق نبود اگر مسلمان نیستید آزاده باشید
 • رحمن MD ۰۷:۱۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  0
  یک‌اسرائیل جدید کنار گوش ایران.
 • جهان بین AE ۱۸:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۱/۰۹
  0
  شما چقدر نمک نشناسید زمانی که نجات دهنده شما توسط آمریکائیها ترور شد ساکت بودید . خدا اجر خائیین را به شما بدهد.