۰ نفر
۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۴
فروش گوشت  با قیمت مصوب آغاز شد

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه نهاده‌های مورد نیاز مرغداران و دامداران تا ۶ ماه آینده تامین است گفت: قیمت مرغ و گوشت حداقل تا هفت ماه آینده و بعد از ماه مبارک رمضان تغییری نخواهد داشت.

به گزارش خبرآنلاین،حسن عباسی معروفان مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام در حاشیه بازدید رسانه‌ها از وضعیت تخلیه و تامین نهاده‌های دام و طیور در کشور در بندر امام خمینی اظهار کرد: برای تامین خوراک دام و طیور خریدهای مناسبی در ماه‌های گذشته انجام شده است به طوریکه می‌توان اعلام کرد که تمام نیاز کشور به کنجاله سویا، ذرت و جو در ۶ ماه‌ آینده تامین است.

وی افزود: هم اینک این کالاها در حد وفور در کشور وجود دارد و برای مصرف‌کنندگان مانند مرغداران و دامداران در دسترس است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: در حال حاضر توزیع این محصول در سراسر کشور ادامه دارد و وضعیت تولید دام و مرغ نیز از حد نرمال عبور کرده و تولید مازاد مصرف داریم.

عباسی معروفان تصریح کرد: به همین منظور مرغ و گوشت تولید شده مازاد مصرف را از بازار با قیمت‌های مصوب خریداری می‌کنیم.

وی گفت: خریدهای انجام شده برای ذخایر استراتژیک نگهداری می‌شوند تا در مواقعی که نرخ آنها از قیمت مصوب در بازار بالاتر رفت برای تنظیم بازار توزیع شود.

قیمت مرغ و گوشت یا نهاده‌ها حداقل تا بعد از ماه رمضان تغییری نمی‌کند

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با تاکید بر اینکه تمام نیاز کشور به نهاده‌های دام و طیور و محصولات پروتئینی تامین شده افزود: حداقل تا هفت ماه آینده و بعد از ماه مبارک رمضان قیمت انواع مرغ و گوشت تغییری نخواهد کرد.

عرضه مستقیم گوشت قرمز و مرغ 

عباسی معروفان گفت: برای ایام پایانی سال و تعطیلات نوروز نیز برنامه عرضه مستقیم گوشت قرمز و مرغ در دستور کار قرار دارد. همچنین این محصولات در اختیار فروشگاه‌های زنجیره‌ای قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد : سالانه به طور معمول ۱۸ میلیون تن خوراک دام و طیور در کشور نیاز داریم که حدود ۶ تا ۷ میلیون آن در داخل تولید و ۱۲ میلیون تن آن از محل واردات تامین می‌شود و به طور متوسط در هر ماه حدود یک میلیون تن کالا به کشور وارد می‌کنیم.

وی گفت: در طول سه ماهه گذشته به اندازه مصرف ۶ ماه واردات انجام داده‌ایم و در سه ماه آینده نیز دوباره به اندازه مصرف ۶ ماه دیگر واردات انجام می‌شود که محموله‌های آن در نوبت ورود به کشور هستند.

خرید ۲۷ هزار تومانی گوساله زنده از دامداران

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه گوشت قرمز گوساله به چه قیمتی از دامداران خریداری می‌شود گفت: قیمت خرید تضمینی گوشت گوساله بر اساس تصویب انجام شده معادل ۲۷ هزار تومان برای دام زنده است.

واردات مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع شد

وی افزود: در صورتی که قیمت هر کیلو گوشت گوساله زنده در بازار از ۲۷ هزار تومان کمتر شد دامداران می‌توانند تولیدات خود را به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل دهند. واردات مرغ تا اطلاع ثانوی ممنوع است زیرا تولید کشور نیاز بازار را تامین می‌کند و واردات گوشت قرمز نیز به حداقل رسیده است.

قیمت مصوب گوشت گوساله ۶۰ هزار تومان

عباسی معروفان در پاسخ به سوالی در ارتباط با نرخ مصوب گوشت گوساله تنظیم بازاری گفت: گوشت گوساله خریداری شده در قطعات مختلف و با قیمت‌های مختلفی در اختیار مصرف‌کنندگان نهایی و مردم قرار می‌گیرد اما قیمت هر کیلوگرم لاشه لخم ۶۰ هزار تومان است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: با توجه به اینکه ترجیح مصرف مردم کشور ما مصرف گوشت گوسفندی است قیمت این محصول در بازار کمی بالاتر خواهد بود.

وی افزود: برای واردات نهاده‌های دامی به کشور بندر امام (ره) پاسخگو نیست و این محصول از بنادر عباس، چابهار، امیرآباد، انزلی نیز به کشور وارد می‌شود.

هر روزه تعداد زیادی کشتی از تنگه هرمز عبور می‌کنند و امنیت برقرار است

عباسی معروفان همچنین گفت: بر خلاف مواردی که درباره تنش‌ها در منطقه و تنگه هرمز مطرح می‌شود مشکلی برای حمل ونقل کالا از بندر چابهار و دریای عمان نداریم و هر روزه تعداد زیادی کشتی از این مسیر به کشورمان می‌آیند.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام در پاسخ به سوالی در ارتباط با افزایش قیمت نهاده‌ها در بازار گفت: با توجه به اینکه بانک مرکزی به طور موقت اختصاص ارز را برای واردات با تاخیر همراه کرده بود و ۳۵ تا ۴۰ روز این امر اختصاص نیافته بود، خریداران نیز نتوانستند به موقع کالای خریداری شده را تحویل بگیرند اما از هفته گذشته دوباره روند تخصیص ارز به حالت عادی خود برگشته است.

۲۲۳۲۲۳

کد خبر 1346922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =