داستان دختر نوجوانی که می‌خواست با کسی حرف بزند

ایبنا نوشت: نوجوانان می‌توانند در تعطیلات آخر هفته رمان «با بچه‌ها که کسی حرف نمی‌زند» نوشته کی‌رستن بویه را بخوانند و با مشکلات خانوادگی یک دختر نوجوان آشنا شوند.

نوجوانان می‌توانند در تعطیلات آخر هفته رمان «با بچه‌ها که کسی حرف نمی‌زند» نوشته کی‌رستن بویه که به‌تازگی با ترجمه کتایون سلطانی از سوی بخش کودک و نوجوان نشر چشمه (کتاب چ) منتشر شده، را بخوانند و با مشکلات خانوادگی دختر نوجوانی که می‌خواهد با کسی حرف بزند، آشنا شوند.
 
نویسنده این کتاب، در ۲۶فصل، زندگی دختری به نام شارلوته و خانواده‌اش را برای بچه‌های گروه سنی (ج) به تصویر می‌کشد که زندگی خوب و آرامی در روستا دارند تا اینکه کم‌کم مامان شارلوته، غمگین و افسرده گوشه‌ای دراز می‌کشد و به کارهای خانه رسیدگی نمی‌کند و شروع به پیچیدن به پروپای دخترش می‌کند و سرش فریاد می‌کشد. بابای شارلوت هم از این‌ وضع عصبانی است. بین بابا و شارلوت این‌سوال مطرح می‌شود که برای مامان چه اتفاقی افتاده است؟ شارلوت به این‌نتیجه می‌رسد که باید درباره مشکل خانواده‌اش با کسی حرف بزند اما کسی که با بچه‌ها حرف نمی‌زند.
 
بخش کودک و نوجوان انتشارات چشمه (کتاب چ)، کتاب «با بچه‌ها که کسی حرف نمی‌زند» را در ۱۴۸ صفحه با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۲۴ هزار تومان منتشر کرده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1346998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =