لیبی: امارات در قتل شهروندان ما دست داشته است

تسنیم نوشت: دولت وفاق لیبی با اشاره به دست داشتن امارات در قتل مردم این کشور، از سازمان ملل خواست تا تحقیقاتی را در این باره آغاز کند.

وزارت خارجه دولت وفاق لیبی از دفتر سازمان ملل و شورای امنیت و ناظران کنفرانس اخیر شهر برلین درباره بحران لیبی خواست تا اقدامات لازم را برای تحقیقات درباره دخالت نظامی امارات در لیبی و دست داشتن در قتل مردم این کشور انجام دهند.

این وزارتخانه در بیانیه خود آورده است: دیگر جای هیچ شکی نیست که امارات در قتل مردم لیبی و به شکست کشاندن هرگونه تلاش برای حل و فصل سیاسی بحران این کشور دست دارد.

وزارت خارجه لیبی اشاره کرد: بیانیه وزارت خارجه سودان درباره شهروندان شاغل این کشور در شرکت‌های خصوصی در امارات تایید می‌کند که امارات در لیبی دخالت می‌کند.

وزارت خارجه لیبی در اشاره به اقدام امارات در استخدام جوانان سودانی در شرکت‌های امنیتی خصوصی و سپس اعزام آنها به لیبی برای جنگ افزود: انتقال نگهبانان امنیتی (سودانی) به مراکزی در لیبی در چنین پوششی تنها بیانگر نقش امارات در حمایت از شبه نظامیان خلیفه حفتر است. امارات جوانان را می‌فریبد و آنها را به هر بهانه‌ای به لیبی می‌آورد و سپس آنها را وارد کوران جنگی می‌کند که هیچ ارتباطی با آنها ندارد.

312 310

کد خبر 1347094

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =