رایزنی‌های لاریجانی با اسماعیل هنیه، رئیس مجلس فلسطین و دبیرکل جنبش جهاد اسلامی درباره طرح معامله قرن ترامپ/ این طرح خائنانه به زباله‌دان تاریخ می‌رود

فارس نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح موسوم به معامله قرن در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد، گفت: امت اسلامی پشتیبان ملت مظلوم فلسطین خواهند بود.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی، حماس، طرح موسوم به معامله قرن را خیانتی آشکار به ملت مظلوم  فلسطین و اهانت  به همه مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد: این طرح شیطانی که مدعی است قبله اول مسلمین را در اختیار صهیونیست ها قرار  دهد، از هم اینک محکوم به شکست است.

رییس مجلس شورای اسلامی معامله قرن را طرحی بی سرانجام خواند و افزود: با توجه به پشتوانه مبارزاتی ملت قهرمان فلسطین، بی تردید قدس شریف با حضور محور مقاومت و مبارزان فلسطینی آزاد خواهد شد و طرح های قلابی مانند طرح معامله قرن  ناکام خواهد ماند.

لاریجانی با ابراز تأسف از سیاست برخی دولتهای کشورهای اسلامی در برابر رژیم صهیونیستی تصریح کرد: طرح موسوم به معامله قرن در روحیه مبارزان فلسطینی و محور مقاومت هیچ خللی ایجاد نخواهد کرد و امت اسلامی پشتیبان ملت مظلوم فلسطین خواهند بود.

رییس مجلس شورای اسلامی در ادامه این گفت و گوی تلفنی  بر لزوم همگرایی کشورهای اسلامی در سطوح مجالس و دولتها برای حمایت از حقوق مردم فلسطین تأکید کرد و افزود: بی تردید این خطای راهبردی ترامپ و رژیم صهیونیستی، موجب حمایت مضاعف و بیش از پیش ملتهای اسلامی از فلسطین خواهد شد.

لاریجانی در پایان گفت و گوی  تلفنی خود با اسماعیل هنیه بر حمایت همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از محور مقاومت در برابر رژیم اشغالگر قدس تأکید کرد.

 اسماعیل هنیه،  رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی  حماس،  نیز در این گفت و گوی تلفنی با قدردانی 
 از حمایت های همیشگی رهبر معظم انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره در خط مقدم حمایت از مردم فلسطین و محور مقاومت قرار داشته و این همواره موجب دلگرمی مبارزان فلسطینی بوده است.

رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس ، طرح معامله قرن را توطئه ای علیه فلسطین و امت اسلامی دانست و افزود: این طرح خباثت بار صهیونیستی-آمریکایی کمترین حقوق مردم فلسطین و حق بازگشت آوارگان فلسطینی را هم پایمال کرده است.
 
اسماعیل هنیه سرنوشت طرح معامله قرن را فضاحت بار خواند و افزود: ملت فلسطین و گروه های مبارز  با مقاومت شجاعانه و اتحاد در برابر رژیم صهیونیستی، این نقشه شوم را شکست خواهند داد.
وی در پایان خواهان وحدت و ایستادگی  کشورهای اسلامی در برابر توطئه های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس تا آزادی قدس شریف شد.

طرح خائنانه معامله قرن به زباله‌دان تاریخ می رود

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفت و گوی تلفنی با زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی،  معامله قرن را طرح خائنانه آمریکا و رژیم صهیونیستی در برابر مقاومت شجاعانه ملت مظلوم فلسطین خواند که در نهایت به زباله دان تاریخ سپرده خواهد شد.

لاریجانی در این گفت و گوی تلفنی با تأکید بر پشتیبانی ملت های مسلمان و آزاده جهان از مردم قهرمان فلسطین تصریح کرد: امروز محور مقاومت با قدرت بیشتری در برابر زیاده خواهی های رژیم صهیونیستی و حامیانش تا پیروزی نهایی خواهد ایستاد.
رییس مجلس شورای اسلامی، اتحاد و هماهنگی گروههای مبارز فلسطینی در برابر طرح معامله قرن را ستودنی خواند و افزود: با نصرت الهی  ، رژیم صهیونیستی از سرزمین های فلسطینی بیرون رانده خواهد شد. وی همچنین بر حمایت قاطع جمهوری اسلامی ایران از آزادی قدس شریف تاکید کرد.

در ادامه این گفتگوی تلفنی زیاد نخاله، دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین طرح معامله قرن را چالشی بزرگ در برابر همه امت اسلامی دانست و گفت: این طرح  قلدرمأبانه، بازگشت به نظام برده داری آمریکاست وملتهای اسلامی باید با اتحاد و قبول مسئولیت در برابر رژیم اشغالگر قدس ظاهر شوند.

زیاد نخاله همچنین با ابراز تأسف از سیاست برخی کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره با سیاستهای اصولی خود  پشتوانه  ای محکم و قوت قلب برای مبارزان فلسطینی در راه آزادی قدس شریف بوده است.
وی در پایان، هماهنگی و وحدت هرچه بیشتر گروههای مبارز فلسطینی و محور مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی را ضروری و  مقاومت را مهمترین رکن مقابله با سیاست های تجاوزگرانه رژیم صهیونیستی خواند.

استفاده از ظرفیت بین المجالس کشورهای اسلامی برای مقابله با خیانت قرن

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با سلیم الزعنون، رئیس مجلس فلسطین، طرح  موسوم به معامله قرن را که دیروز توسط رئیس جمهور آمریکا ارائه شد را خیانت قرن خواند و آن را محکوم کرد.

لاریجانی با اشاره به جزییات و مفاد طرح موسوم به معامله قرن گفت: این طرح، معامله ای پلید برای فشار  بر مردم مظلوم فلسطین بیش از هر زمان دیگر و  از صدر تا ذیل آن خیانت بار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری  از اظهارات خود در این مکالمه تلفنی گفت: جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن اقدام بانیان و حامیان این طرح خائنانه، اطمینان دارد که با  پشتوانه مبارزاتی مردم و مقاومت ملت قهرمان فلسطین این طرح  نیز همانند دیگر توطئه های قبلی آمریکا و رژیم صهیونیستی، به شکست می انجامد.

لاریجانی در پایان این گفتگوی تلفنی بر لزوم اقدام همه کشورهای اسلامی در مخالفت با طرح خیانت قرن و حمایت از حقوق مردم مظلوم فلسطین تاکید کرد و افزود: از ظرفیت بین المجالس کشورهای اسلامی PUIC  در جهت پشتیبانی از حقوق حقه فلسطینیان  ممانعت از اجرای طرح پلید معامله قرن استفاده خواهیم کرد.

سلیم الزعنون رئیس مجلس فلسطین نیز در این گفتگوی تلفنی با قدردانی از حمایتهای همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از مردم و آرمان فلسطین در مجامع منطقه ای و جهانی گفت: توطئه های استکباری آمریکا ، رژیم صهیونیستی و حامیانشان نه تنها علیه سرزمین تاریخی و اصیل فلسطین  بلکه در ضدیت با مصالح و منافع تمامی کشورهای اسلامی است.

وی  افزود: ما با تمام توان خود در برابر این توطئه خواهیم ایستاد و نمی گذاریم سرزمین های اشغال شده فلسطین، جولانگاه نقشه های خباثت بار رژیم صهیونیستی و حامی اصلی اش آمریکا شود.

رئیس مجلس فلسطین در پایان از تمامی کشورهای عربی و اسلامی خواست تا در برابر توطئه های آمریکایی- صهیونیستی  از جمله  طرح مجرمانه و خیانت بار  معامله قرن ایستادگی کنند  و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین بشتابند.

۲۱۷۲۱۷

کد خبر 1347197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =