آمار اعلامی مجروحان پایگاه عین الاسد به ۶۴ تن رسید

مهر نوشت: شبکه سی ان ان به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد که شمار نظامیان آمریکایی که در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد در عراق دچار آسیب مغزی شده اند، به ۶۴ تن افزایش یافت.

 دو مقام آمریکایی اعلام کردند که در پی حمله موشکی و انتقام جویانه ایران در بامداد هشتم ژانویه به پایگاه عین الاسد در عراق، ۶۴ نیروی نظامی آمریکایی دچار آسیب مغزی شده اند.

این در حالی است که سی ان ان سه شنبه شب شمار مجروحان این حمله موشکی را ۵۰ نفر اعلام و به نقل از چندین مقام پنتاگون تأکید کرد که شمار مجروحان احتمالاً تغییر می‌یابد. در واقع، ظرف ۲۲ روز گذشته شمار مجروحان این حمله موشکی پیوسته در حال افزایش است.

گفته می‌شود که حدود ۲۰۰ تن از افرادی که در زمان این حمله موشکی در محل انفجار حضور داشتند، برای تشخیص علائم آسیب مغزی تحت معاینه قرار گرفته اند.

در همین ارتباط، ژنرال «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا روز پنج شنبه در یک کنفرانس خبری در پنتاگون اعلام کرد که شمار رو به افزایش موارد آسیب مغزی تا حدی برگرفته از این واقعیت است که این جراحات در دسته «آسیبهای خفیف مغزی» قرار می‌گیرند و طبق این دسته بندی، بروز علائم امری زمانبر است.

ژنرال میلی در ادامه گفت که «برخی از نظامیان مجروح برای درمان به اروپا و برخی دیگر به آمریکا منتقل شده اند».

2323
کد خبر 1347288

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =