خوش رقصی ترامپ برای لابی صهیونیست /خلع سلاح گروه های مقاومت از خطرناک ترین بخش های توطئه معامله قرن است

ایسنا نوشت: دبیر کل مجمع جهانی بیداری اسلامی در پی رونمایی از طرح «معامله قرن» با صدور بیانیه‌ای، ضمن محکومیت این اقدام، آن را طرح «فریب قرن» نامید.

متن بیانیه علی اکبر ولایتی به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

أَلَّذِینَ أُخْرِجُواْ مِن دِیَرِهِمْ بِغَیْرِ حَقٍّ إِلَّا أَن یَقُولُواْ رَبُّنَا اللَّهُ وَلَوْلَا دَفْعُ اللَّهِ النَّاسَ بَعْضَهُمْ بِبَعْضٍ لَّهُدِّمَتْ صَوَمِعُ وَبِیَعٌ وَصَلَوَتٌ وَ مَسَجِدُ یُذْکَرُ فِیهَا اسْمُ اللَّهِ کَثِیراً وَلَیَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ.سوره حج /۴۰

پس از شکست سیاست‌های آمریکا از آغاز قرن ۲۱ تاکنون در راستای تامین و تضمین امنیت رژیم صهیونیستی از جمله راهبرد خاورمیانه جدید و تقسیم کشورهای اسلامی و عرب منطقه به مناطقی کوچک منطبق با گونه‌های نژادی، قومی و مذهبی و به راه انداختن جنگ‌های نیابتی در استمرار برقراری امنیت رژیم صهیونیستی، تمامی این استراتژی‌ها و طرح‌های آمریکا در منطقه شکست خورد و آمریکا پس از صرف هزینه‌های فراوان مادی و حیثیتی نه تنها توفیقی به دست نیاورد که پرستیژ بین‌المللی خود را در افکار عمومی مردم آمریکا، جهان و منطقه از دست داد.

به همین منظور و برای جبران شکست های مذکور دولت ترامپ با اتخاذ راهبرد بی ثبات سازی  منطقه‌ و حمایت بی چون و چرا از دولت غاصب صهیونیستی تلاش کرد تا بتواند اهداف لابی صهیونیزم بین الملل را تامین نماید و با خوش رقصی هرچه بیشتر در آستانه انتخابات ۲۰۲۰ ایالات متحده، حمایت هر چه بیشتر کارتل ها و تراست های وابسته به لابی صهیونیست را حاصل نماید، غافل از این که اتخاذ رویکرد حمایت های یکجانبه گرایانه ناسیونالیسم افراطی از ظلم و ستم آشکار بر ملت مظلوم وستم کشیده هرگز نخواهد توانست آرزوهای نامشروع و ظالمانه او را محقق سازد.

در این اقدام شرم آور شاهد رونمایی طرح موسوم به معامله قرن بودیم که روح حاکم بر این طرح به رسمیت شناختن  بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، حاکمیت این رژیم بر بلندی های جولان، به رسمیت شناختن آن رژیم به عنوان یک کشور یهودی توسط فلسطینی‌ها و سایر اعراب، حق حاکمیت اسرائیل بر غور اردن، نفی بازگشت آوارگان فلسطینی به وطن، جابجایی طرح‌های قبلی صلح در برابر زمین به جای صلح در برابر پول و... از محورهای اساسی چنین طرح ننگین و فریبکارانه ای است که باید به جای طرح معامله قرن، آن را طرح فریب قرن نامید که محکوم و شکست خورده است.

طرح معامله قرن در اجرای استراتژی آمریکا برای بی‌ثبات سازی در غرب آسیاست که پیامدهای بسیار خطرناکی همچون بی اعتنایی به قطعنامه‌های متعدد شورای امنیت سازمان ملل، نقض آشکار قوانین بین المللی، خطر بی ثباتی گسترده در منطقه و ...از آثار و نتایج شوم آن است ضمن آن که شعله ور شدن آتش جنگ و درگیری های بیشتر، خط بطلان بر روند چند ساله مذاکرات صلح خاورمیانه، باز گذاشتن دست دولت غاصب صهیونیستی برای شهرک سازی هر چه بیشتر، الحاق بخش های وسیع تری از اراضی فلسطینی ها و اتصال بخش های اشغالی کرانه باختری رود اردن به این رژیم و نهایتا ظلم، ستم و پایمال کردن حقوق اولیه ملت مسلمان و  زجر کشیده فلسطینی را به دنبال خواهد داشت.

مجمع جهانی بیداری اسلامی ضمن محکوم کردن طرح به اصطلاح معامله قرن برای مقابله با این اقدام خائنانه، اتخاذ راهبرد وحدت همه جانبه تمامی گروه‌های فلسطینی برای خنثی‌سازی اهداف شوم آن را ضروری می داند.

علاوه بر این، حمایت بی چون و چرای امت اسلامی و عربی و به کارگیری همه توانمندی‌های مادی، معنوی و رسانه‌ای، دیپلماسی عمومی، برگزاری راهپیمایی ها، تنویر افکار عمومی و دفاع از آرمان فلسطین به عنوان مهمترین و اصلی‌ترین مسئله جهان اسلام بیش از هر زمان دیگری بر مسلمانان واجب است.

طرح معامله قرن هرگز به سرانجام نخواهد رسید و همانطوری که انتقال پایتخت از تل آویو به بیت المقدس و به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان نتایج عینی و ملموسی را برای ترامپ و نتانیاهو به ارمغان نیاورد، رونمایی از طرح معامله قرن، انسجام گروه‌های مبارز فلسطینی، گسترش موج  حق طلبی و ظلم ستیزی، توسعه کمی و کیفی روند مقاومت تا آزادسازی قدس شریف، انسجام امت اسلامی، حمایت آزادیخواهان، عدالت جویان و جامعه جهانی از ملت مظلوم فلسطین را به دنبال خواهد داشت.

بدیهی است روند تحولات قرن بیست و یکم در شکست های متعدد آمریکا و رژیم اشغالگر قدس در خروج خفت‌بار از جنوب لبنان، جنگ‌های ۳۳، ۲۲ ، ۸ ، ۵۱ ،۲ روزه و.... نشان از روند افول تدریجی آمریکا و اضمحلال کامل رژیم صهیونیستی است که وعده الهی تحقق آن را انکارناپذیر می سازد.

وَقَضَیْنَا إِلَیٰ بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا.
فَإِذَاجَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ ۚ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا. سوره اسراء/۴و۵ »

معامله قرن محکوم به شکست قطعی است

همچنین بنابر گزارش ایسنا، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با صدور بیانیه ای ضمن محکومیت طرح آمریکایی موسوم به معامله قرن، تاکید کرد که معامله قرن و ظلم فراگیر به حقوق مردم فلسطین محکوم به شکست قطعی است. متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

اسرائیل دشمن اسلام و بشریت است - امام خمینی (ره)

مذاکره با رژیم صهیونیستی، خیانت است. «امروز بازگشت به عزّت و اقتدار برای امّت اسلامی منحصراً در گرو ایستادگی در برابر استکبار و نقشه‌های خباثت‌آمیز آن است... حرکت به سمت مذاکره با رژیم فریبکار و دروغگو و غاصب، خطای نابخشودنی بزرگی است که پیروزی ملّت فلسطین را به عقب می‌اندازد و جز خسران عاید آن ملّت ستم‌کشیده نمی کند.
۱۳۹۷/۱/۱۵ – رهبر حکیم انقلاب – آیه الله العظمی خامنه ای ادام الله عزه

اعلام طرح به اصطلاح «معامله قرن» بعد از تبلیغات فراوان نشان داد تنها هدف این طرح آمریکایی و صهیونیستی نفی هرگونه حق ملت فلسطین برای بازگشت به موطن و میهن اصلی خود است.

نکته بسیار مهم دیگر این طرح شوم؛ موضوع بیت المقدس به عنوان شهر مقدس ادیان توحیدی است که در طرح استعماری معامله قرن، آمریکا و اسرائیل در نظر دارند بیت المقدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به جهان بقبولانند و پس از آن با تبدیل بیت المقدس به یک شهر کاملا صهیونیستی؛ آثار و ابنیه اسلامی آن را با سرعتی بیشتر تخریب کنند.

موضوع دیگر درباره این طرح آمریکایی وضعیت شهرک‌های صهیونیست نشین است که بر خلاف همه قطعنامه‌های سازمان ملل در اراضی اشغال شده در سال ۱۹۶۷ ساخته شده اند که در این طراحی؛ این شهرک‌ها نیز مشروعیت یافته و به عنوان بخشی از خاک اسرائیل محسوب خواهند شد.

با نگاهی کوتاه و گذرا آنچه که کاملا مشهود است تلاش آمریکایی‌ها در این توطئه معامله قرن برای حذف موجودیت ملت فلسطین است که در خطرناک‌ترین بخش آن، محور خلع سلاح گروه‌های مقاومت به عنوان حافظان و مدافعان عزت و کرامت ملت فلسطین را هدف قرار داده اند.

در این طرح آمریکایی و صهیونیستی مقرر شده تا همه گروه‌های مقاومت که تاکنون ضربات مهلکی را به رژیم غاصب اسرائیل وارد کرده اند، اسلحه خود را زمین بگذارند و همچنین منطقه نوار غزه از هر گونه نیروی نظامی تخلیه شود.

واضح است که دشمن صهیونیستی که تاکنون ضربات کوبنده‌ای در جنگ های ۲۲ روزه و ۱۱ روزه و... از مقاومت دریافت کرده است، خلع سلاح مقاومت را تنها راه برای استیلای غاصبانه خود بر سرزمین فلسطین می‌داند و به همین دلیل این محور خطرناک در طرح به اصطلاح معامله قرن گنجانیده شده است.

از نظر زمان طرح این موضوع توسط رئیس جمهور آمریکا نیز باید به این نکته اشاره شود که دونالد ترامپ در آستانه انتخابات سال ۲۰۲۰  آمریکا به دنبال جلب نظر موافق لابی قدرتمند صهیونیست ایالات متحده برای پیروزی خود در انتخابات است.

اما به حول و قوه الهی و با تجربه این چند دهه اخیر و شکست تمام طرح هایی که با هدف از بین بردن آرمان فلسطین اجرا شد، طرح آمریکایی معامله قرن نیز محکوم به شکست و نابودی است و آنچه جاویدان و سربلند باقی خواهد ماند جهاد در مسیر آزادی قدس شریف از چنگال اشغالگران است.

جمهوری اسلامی ایران در این زمینه یک راهبرد مشخص دارد و آن راهبرد عبارت است از نظرخواهی از ساکنان اصلی فلسطین برای تعیین نوع حکومت و دولت حاکم بر این سرزمین که اگر این موضوع محقق شود و ساکنان اصلی فلسطین بتوانند نظر خود را آزادانه ابراز کنند، بدون تردید حق ملت مظلوم فلسطین احقاق خواهد شد.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با محکوم کردن طرح استعماری معامله قرن بر لزوم تلاش همه عدالت طلبان و آزادیخواهان جهان برای احقاق حق تضییع شده ملت مظلوم فلسطین تاکید می کند و راهبردهای رهبر حکیم و الهی انقلاب اسلامی را تعین بخش مسیر حرکت جامعه انقلابی و اسلامی ایران عزیز و همه انقلابیون و آزادیخواهان جهان می‌داند.»

۲۷۲۱۵

کد خبر 1347333

برچسب‌ها