آمریکا اجساد نظامیان خود در حادثه سقوط هواپیما را تحویل گرفت

مهر نوشت: پنتاگون از تحویل گرفتن اجساد دو تن از کشته شدگان نظامی خود در جریان سقوط یک هواپیمای نظامی آمریکایی در غزنی خبر داده است.

به گزارش بی بی سی، وزارت دفاع آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده که فرماندهی نظامیان آمریکایی در افغانستان اجساد دو نظامی و جعبه سیاه هواپیمای آمریکایی نوع E-۱۱A  را که دو روز پیش در غزنی سقوط کرده بود، به دست آورده‌اند.

در همین ارتباط وزارت دفاع آمریکا با اعلام هویت دو نظامی کشته شده در سقوط هواپیمای نظامی این کشور، افزوده است که تحقیق درباره علت سانحه ادامه دارد.

در این بیانیه گفته شده سرهنگ پال واس، ۴۶ ساله، که محل خدمت او لانگلی-یوستیس در ایالت ویرجینیا و کاپیتان رایان پانوف، ۳۰ ساله، از هادسون در ایالت نیوهمپشر که محل خدمت او داکوتای جنوبی بود در جریان سقوط هواپیمای نظامی در غزنی افغانستان کشته شدند.

هواپیمای آمریکایی در جریان حمله موشکی طالبان در دو روز پیش ساقط شده بود، اگرچه وزارت دفاع آمریکا مدعی شده که با توجه به این‌که این نوع هواپیما در ارتفاع بسیار بالا پرواز می‌کند، به نظر نمی‌رسد طالبان موشک‌هایی با چنین بردی داشته باشند که بتوانند هواپیما را در ارتفاع بالا هدف قرار دهند.

گروه طالبان همچنین اعلام کرده که هواپیمای نظامی ساقط شده حامل «افسران بلندپایه اطلاعاتی» آمریکا در غزنی و همه سرنشینان این هواپیما در حال اجرای ماموریت جاسوسی بوده‌اند.

310311
کد خبر 1347340

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =