هشدار! کلاهبرداران انتخاباتی دست به کار شدند

صدا و سیما درباره ترفندهایی که می گوید دیگران را عضو کنید، پول بگیرید! گزارش منتشر کرد.

 هرچه به روزهای سرنوشت ساز انتخابات مجلس نزدیک می‌شویم فعالیت افراد و گروه‌های مختلف و همچنین کلاهبرداران در فضای مجازی و به ویژه شبکه‌های اجتماعی بیشتر می‌شود.
در گروه‌های مختلف تلگرامی پیام‌هایی رد و بدل می‌شود که با عضو کردن دیگران در گروه‌های انتخاباتی شما می‌توانید درآمد میلیونی داشته باشید.
در این گروه‌ها آمده: به ازای دعوت هر فرد به گروه ۱۰,۰۰۰ تومان دریافت کنید.
همچنین تاکید شده: چرا بخشی ازهزینه‌های انتخاباتی به ملت داده نشود؟ تمام مردم از هزینه‌های انتخاباتی سهم دارند، ما این سهم را مستقیم به خود مردم می‌دهیم، نه به واسطه‌های انتخاباتی، نه به تبلیغات انتخاباتی، همین الان شروع کن فردا دیر است!
در این گروه‌ها حتی عکس رسید واریز پول به نام افراد هم گذاشته می‌شود تا نشان دهند که تمام گفته هایشان صحت دارد و مبالغ میلیونی به حساب افراد واریز شده است.
خانم سلمانی یکی از افرادی است که حدود ۱۰۰ نفر را در یکی از این گروه‌ها اضافه کرده است، او می‌گوید: به وسیله یک ربات به گروه " اد کنید پول بگیرید" اضافه شدم و پس از دیدن رسید تراکنش‌ها و به سودای درآمد میلیونی حدود ۱۰۰ نفر را در گروه اضافه کردم، اما با گذشت چند روز، هیچ خبری از پول نشده است.
به گفته خانم سلمانی، این ربات‌ها با هک فهرست مخاطبان گوشی، برخی از شماره تلفن‌های مخاطبان تلفنم را هم در گروه عضو کرده بود.
خانم کشاورز هم می‌گوید: بیش از ۵۰ نفر از دوستان و آشنایان را در گروهی به نام " انتخابات مجلس " اضافه کردم، اما سرکاری بود.

 پلیس فتا: کلاهبرداری از نوع انتخاباتی!
اما رییس پلیس فتای استان قزوین هشدارداد که مردم مراقب کلاهبرداری از نوع انتخاباتی باشند.
سرهنگ فرهودی تاکید کرد: شیوه جدید تبلیغاتی که به تازگی در تلگرام استفاده می‌شود، به این صورت است که برخی ادعا می‌کنند با اضافه کردن افراد به گروه‌ها به شما مبلغی پرداخت خواهد شد، در صورتی که هیچ مبلغی به هیچ کس پرداخت نمی‌شود.
رییس پلیس فتای استان قزوین درباره رسید تراکنش‌های بانکی هم گفت: فیش‌های پرداخت مبلغی هم که در این گروه‌ها قرار می‌گیرد؛ صرفا با یک ربات رسیدساز تهیه شده است.
47231
کد خبر 1347370

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =