کوه‌هایی که محل مخفی کردن ۱.۵ تن تریاک شده بود

تسنیم نوشت: مأموران پلیس سیستان‌وبلوچستان موفق به کشف حدود ۱.۵ تن موادمخدر از سوداگران مرگ شدند.

مأموران پلیس در دو عملیات جداگانه موفق به کشف حدود دو تن موادمخدر در استان سیستان و بلوچستان شدند.

سردار محمد قنبری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان، درباره جزئیات یکی از این عملیاتها اظهار کرد: تیمهای عملیات ویژه پلیس مبارزه با موادمخدر استان با همکاری تیمهایی از ماموران انتظامی شهرستان "سراوان" و "سیب و سوران" با پایش دقیق منطقه، محل تردد قاچاقچیان را در یکی از ارتفاعات مرزی شناسایی کرده و به محاصره خود درآوردند.

وی تصریح کرد: سوداگران مرگ که عرصه را بر خود تنگ دیدند با مخفی کردن محموله موادمخدر در شیارهای کوه به سمت ارتفاعات منطقه متواری شدند.

این مقام انتظامی افزود: در این عملیات جان برکفان پلیس مبارزه با موادمخدر در پاکسازی منطقه یک تن و 483 کیلوگرم و 200 گرم تریاک  را که به طرز ماهرانه‌ای دپو شده بود، کشف کردند.

سردار محمد ملاشاهی؛ فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان نیز درباره جزئیات عملیات دیگر مأموران انتظامی این استان گفت: مرزبانان هنگ مرزی "جکیگور"، از قصد قاچاقچیان برای انتقال محموله موادمخدر به وسیله خودرو به مرزهای کشور مطلع شدند و بلافاصله موضوع را به صورت ویژه در دستور کار عملیاتی خود قرار دادند.

وی افزود: با برآوردها و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان، محورهای احتمالی تردد قاچاقچیان مشخص و چند تیم پوششی و عملیاتی به منطقه مورد نظر برای اجرای کمین هدفمند و گشت‌زنی اعزام شدند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: مرزبانان پس از مستقر شدن در منطقه، دو دستگاه خودروی قاچاقچیان را مشاهده و بلافاصله فرمان ایست صادر کردند که قاچاقچیان با بی‌توجهی به اخطارهای مأموران، قصد متواری شدن از محل را داشتند.

به گفته ملاهاشی، مرزبانان با رعایت قانون بکارگیری سلاح به سمت قاچاقچیان تیراندازی کردند و قاچاقچیان که تاب مقاومت و مقابله با مأموران را نداشتند با رها کردن خودروها در تاریکی شب و منطقه کوهستانی از محل متواری شدند.

فرمانده مرزبانی استان سیستان و بلوچستان گفت: مرزبانان هنگ مرزی جکیگور در این عملیات، موفق شدند ضمن توقیف دو دستگاه خودرو، 521 کیلوگرم موادمخدر از نوع تریاک را که به طرز ماهرانه‌ای داخل خودرو جاسازی شده بود، کشف کنند.

47231
کد خبر 1347372

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =