۰ نفر
۱۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
حملات علیه رومن پولانسکی شدت گرفت

ایسنا نوشت: نامزدهای جوایز سزار فرانسه که به عنوان بزرگ‌ترین رویداد سینمایی این کشور محسوب می‌شود ساعاتی پیش معرفی شد و براساس آن فیلم جدید رومن پولانسکی کارگردان لهستانی - فرانسوی در ۱۲ شاخه نامزد شده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی فرانسه ساعاتی پیش فیلم «یک افسر و یک جاسوس» ‌ساخته «رومن پولانسکی» را در ۱۲ شاخه از جمله بهترین کارگردانی و بهترین فیلم به عنوان نامزد معرفی کرد.

کمپین‌های فمینیستی در پی این انتخاب، معتبرترین جایزه سینمای فرانسه را به حمایت از فردی با اتهام‌های اخلاقی متهم کردند. کمپین فمینیستی به نام «Osez Le Féminisme» در بیانیه‌ای اعلام کرد انتخاب فیلم پولانسکی در شاخه‌های مختلف جوایز سزار، شرمساری را برای این جایزه سینمایی به بار آورده و نشان‌دهنده آن است که فرانسه از جنبش «‌می تو» پا پس کشیده است.

رئیس آکادمی فیلم فرانسه انتقادهای واردشده را نپذیرفت و بیان کرد جوایز سینمایی نباید برای انتخاب، موضع‌گیری اخلاقی داشته باشند.

رومن پولانسکی که در لهستان متولد شده است در سال ۱۹۹۷ در ماجرای تجاوز به یک دختر ۱۳ ساله در آمریکا گناهکار شناخته شد، اما پیش از آغاز دوران محکومت به فرانسه گریخت و از آن زمان تا کنون دولت آمریکا در تلاش برای استرداد اوست.

کمی پیش از انتشار این فیلم در ماه نوامبر، زنی به نام والنتین مونیه که در دهه ۱۹۸۰ میلادی در چند فیلم بازی کرده بود نیز در مصاحبه‌ای با روزنامه فرانسوی پاریزین مدعی شد که رومن پولانسکی در سال ۱۹۷۵ و زمانی که او ۱۸ سال داشته است به او تجاوز کرده است. اظهارات این فرد، حواشی بسیاری را برای فیلم «یک افسر و یک جاسوس» به دنبال داشت.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1347382

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =