جذب ۱۹ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی امسال در آذربایجان شرقی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از جذب ۱۹ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در ۱۰ ماهه جاری در استان خبر داد.

  به گزارش خبرآنلاین از تبریز و به نقل از روابط عمومی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی، داود بهبودی  در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر صمت برگزار شد، اظهار کرد: در سال جاری میزان صادرات غیرنفتی استان از رقم ۲.۵ میلیون دلار فراتر رفته و نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵۳ درصد رشد نشان می‎دهد. 
وی در عین حال خاطرنشان ساخت: آذربایجان شرقی رتبه دوم جذب سرمایه گذاری خارجی کشور را به خود اختصاص داده است.
بهبودی در ادامه صحبت های خود به ارائه گزارش عملکرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان در سال جاری پرداخت و به تشکیل ۸ جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان، ۴ جلسه دبیرخانه اقتصاد مقاومتی منطقه ۲ کشور و ۹ جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در سال جاری اشاره کرد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی وضعیت پروژه های ۱۶گانه اقتصاد مقاومتی  استان را نیز توضیح داد و گفت: همه این ۱۶ پروژه در سامانه نیپای استانی ثبت شده و پیگیری، بازدید، نظارت و پایش عملکرد و پیشرفت پروژه ها از طریق همین سامانه صورت می گیرد.
وی از پیشرفت ۶۵ درصدی پروژه دهکده توریستی و تفریحی و هتل پنج ستاره سیمرغ - سد امند، پیشرفت ۱۵ درصدی پروژه ایجاد شهرک و بازارچه صنایع دستی قزلجه میدان و پیشرفت ۷۰ درصدی هر کدام از پروژه های مجتمع چندمنظوره هتل هلیا، مجتمع گردشگری مرکز جهانی تابلو فرش سردرود و ناحیه صنعتی کیف و کفش خبر داد.
بهبودی تصریح کرد: احداث بیمارستان ۵۴۰ تخت خوابی کودکان مردانی آذر نیز ۹۵ درصد پیشرفت داشته است.
 وی با اشاره به عملکرد نه ماهه دومین سند تدبیر توسعه استان ابراز داشت: در سند تدبیر توسعه استان ۱۴ هسته کلیدی شامل ۶۸ پروژه هستند که به تدریج مورد پایش و ارزیابی قرار می گیرند.
این اقتصاددان از اهتمام حداکثری مجموعه مدیریتی استان در جهت کاهش فرآیندها و اصلاح فضای کسب و کار، تامین مالی و جذب سرمایه یاد کرد.

۴۶

کد خبر 1347457

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =