واعظی: مساله فلسطین با طرح های خیالی و خیانت بار هرگز قابل حل نخواهد بود

ایرنا نوشت: رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه طرح ننگین به اصطلاح معامله قرن قطعا محکوم به شکست است، تاکید کرد: ملت ایران همواره در کنار ملت ستم‏دیده فلسطین است.

محمود واعظی در واکنش به رونمایی از طرح معامله قرن توسط رییس جمهور آمریکا، اظهار داشت: در روزهای گذشته شاهد رونمایی از طرح ننگین و دروغین به اصطلاح معامله قرن از سوی رییس جمهور تروریست آمریکا برای رسمیت بخشیدن به اشغال گری رژیم غاصب صهیونیستی بر سرزمین های فلسطینیان و بخصوص قدس شریف بودیم.

رییس دفتر رییس جمهور با بیان اینکه این طرح نقض آشکار حاکمیت ملت فلسطین و نادیده گرفتن اصول و قوانین بین المللی است، تصریح کرد: این طرح ننگین از جانب کسی طراحی و ارائه شده که بارها ثابت کرده به هیچ اصول و قواعد بین المللی پایبند نیست، لذا این طرح در صدد بر هم زدن معادلات جهانی بوده و قطعا محکوم به شکست است.

واعظی تاکید کرد: از منظر جمهوری اسلامی ایران، تنهاراه حل مساله فلسطین،  تکیه بر اراده و خرد جمعی ساکنان اصلی آن سرزمین است که باید برای آینده خود تصمیم بگیرند نه کسانی که خود اکنون مروج خشونت و ترور در منطقه بوده و برنامه ای جز بی ثبات کردن منطقه خاورمیانه نداشته و ندارند.

رییس دفتر رییس جمهور با اشاره به اینکه مساله فلسطین با این طرح های خیالی و خیانت بار، هرگز  قابل حل نبوده و به فراموشی سپرده نخواهد شد، تصریح کرد: ملّت فلسطین و همه ملّتهای مسلمان منطقه و جهان با اراده های مصمم خود، در مقابل آنان خواهند ایستاد و به یاری خدا، فرجام این طرح شکست و بی آبرویی دیگری برای آمریکا، رژیم صهیونیستی و ایادی منطقه ای آنان خواهد بود.

وی ادامه داد: این حق مشروع فلسطینیان است که با تمام توان، مبارزه سلحشورانه خود را علیه اشغالگران ادامه دهند  تا اهداف ملی خود را محقق سازند.

واعظی خاطرنشان کرد: اصل تغییرناپذیر این است که قدس پایتخت فلسطین است و  تا ابد باقی خواهد بود.

2727

کد خبر 1347474

برچسب‌ها