فیاض: خاتمی به خاطر کرباسچی و روزنامه‌اش رای آورد/ قالیباف نه اصولگرا است نه اصلاح‌طلب

ابراهیم فیاض گفت: محور اصلاح‌طلبان زمانی تکنوکراتهایی مثل کرباسچی و.. بوده‌اند یعنی کارگزاران سازندگی. حتی خاتمی اگر رای آورد بخاطر کرباسچی و روزنامه همشهریش بود، الان کارگزاران هم از اصلاح‌طلبان دوری کرده‌اند. یعنی دیگر کار به بن‌بست رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین، ابراهیم فیاض، جامعه شناس و تحلیلگر مسائل سیاسی، در بخشی از گفتگو با خبرآنلاین درباره شعارهای اصلاح طلبان و اصولگرایان در این دوره و تاثیر این وعده‌ها و شعارها روی آرای خاکستری گفت: تمام اصلاح‌طلبان پیر شده‌اند و جوان ندارند و جوان‌ها اصلاح طلبان را ول کردند، یعنی اصلاح‌طلبان مرجعیت جوانی را ندارند، در واقع جوان‌ها از اصلاح طلبان بریده‌اند چون مدام شعار داده‌اند و در نهایت راه اصولگرایان را در بعد انباشت ثروت در پیش گرفتند. بعضی از این آقایان می‌خواهند زندگی کنند و الان هم برای تفریح می‌خواهند بیایند. شما ببینید در مجلس فعلی اصلاح‌طلبان چه کرده‌اند؟ هیچ کاری.

>>>> در همین رابطه بیشتر بخوانید؛

فیاض: مردم بعد از هاشمی به کسی رأی ندادند، به ضد کسی رأی دادند

وی افزود: اگر شما یادتان باشد محور اصلاح‌طلبان زمانی تکنوکراتهایی مثل کرباسچی و.. بوده‌اند یعنی کارگزاران سازندگی. حتی خاتمی اگر رای آورد بخاطر کرباسچی و روزنامه همشهریش بود، الان کارگزاران هم از اصلاح‌طلبان دوری کرده‌اند. یعنی دیگر کار به بن‌بست رسیده است. در مورد اصولگرایان هم در حال حاضر طیف‌هایی مثل قالیباف و احمدی نژاد نسل جوان را آورده‌اند، یعنی می‌خواهم بگویم که اینها طیف‌های اصولگرا هم نیستند، بلکه یک طیف جدید هستند که بنظر من دارند جای ایدئولوژی سیاسی، تکنوکرات بومی را می‌آورند و احتمال اینکه رای بیاورند خیلی بالا است. البته قالیباف اصولگرا نیست، اصلاح طلب هم نیست.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1347557

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =