حجت‌الاسلام علی سعیدی در پاسخ به سوالی در خصوص ماموریت‌های سپاه در تحولات بعد از انتخابات گفت: سپاه یکی از دستاوردهای انقلاب بوده که تضمین کننده استمرار و بقای نظام اسلامی است.

به گزارش ایلنا نماینده ولی فقیه در خصوص شائبه ورود نیروهای مسلح و سپاه در عرصه انتخابات و منع آن از سوی حضرت امام (ره) اظهار داشت: این مساله باید کاملا منقح شود و شرایط صدور فرمان لحاظ شود و شرایط زمانی و مکانی آن مد نظر قرار گیرد چرا که ممکن است یک مطلبی در زمان خاصی مقتضیات لازم را داشته باشد و در زمان دیگر نداشته باشد.

وی با بیان اینکه جهت و محل اصل نزاع نیز باید روشن شود، اظهار داشت: در اوایل انقلاب احزاب و گروه هایی وجود داشتند که به نیروهای خود توصیه می کردند به عضویت سپاه درآیند. به عنوان مثال آقای رضایی از سازمان مجاهدین انقلاب و چهره های دیگری از سایر احزاب به سپاه آمد که ممکن است سپاه به مرکز رقابت طرفداران احزاب تبدیل شود. این مطلب به امام رسید و امام فرمودند که پاسداران باید بین عضویت در احزاب و سپاه یکی را انتخاب کنند و نیروهای نظامی نباید در احزاب فعالیت کنند.

نماینده ولی فقیه در سپاه با بیان اینکه شان نزول فرمان امام مبتنی بر این موضوع بود، اضافه کرد: نهاد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی متعلق به اصل نظام بوده و باید مجموعه ای واحد و منسجم و یکپارچه به فرامین و دستورات ولی  فقیه زمان باشد.

وی اضافه کرد: بنابراین آنچه تحت عنوان عدم دخالت سپاه در انتخابات مطرح می شود اول عدم استفاده از پول و امکانات سپاه برای انتخابات است و دیگر عدم حمایت از کاندیدای خاص.

کد خبر 13477

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • بی نام IR ۱۳:۴۴ - ۱۳۸۸/۰۵/۰۶
    0 0
    کجاش عجیب بود