جوابیه کانون کارگردانان به دبیر جشنواره فیلم فجر

کانون کارگردانان سینمای ایران در واکنش به صحبت‌های دبیر جشنواره فجر درباره دلیل نپذیرفتن آثار ویدیویی، جوابیه‌ای را منتشر کرد. در این بیانیه، تاکید شده است کانون کارگردانان اجازه نخواهد داد دبیرخانه جشنواره فجر، ساز و کار کهنه خود را به این تشکل صنفی نسبت دهد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در پی اظهارات دبیر جشنواره فیلم فجر در نشستی خبری در باره دلیل نپذیرفتن فیلم‌های ویدیویی در این رویدا سینمایی ، روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران، جوابیه‌ای را منتشر کرد.

متن پاسخ روابط عمومی کانون کارگردانان سینمای ایران به شرح زیر است:

«از استدلال دبیر محترم جشنواره فیلم فجر در خصوص نپذیرفتن آثار ویدیویی در جشنواره و انتساب آن به کانون کارگردانان متعجب شدیم.

 تمامی جشنواره‌های معتبر جهان، فیلم‌ها را براساس کیفیت و موضوع فارغ از سانسور انتخاب می‌کنند و تفکیکی بین سینمایی و ویدیویی ندارند که باید درسی برای جشنواره فیلم فجر باشد ولی در خصوص استدلال جهت‌دار ایشان باید گفت مگر تشکل‌های تهیه‌کنندگی طبق اساسنامه خود می‌توانند تهیه‌کننده‌ای را که فقط فیلم ویدیویی ساخته عضو کنند؟! و همینطور دیگر صنوف سینمایی!

چگونه است که وقتی کارگردانی می‌خواهد فیلمش در جشنواره نباشد، تهیه‌کننده محترم را صاحب فیلم می‌دانید ولی در بحث پروانه ویدیویی پای کانون کارگردانان را وسط می‌کشید؟

کانون کارگردانان اجازه نخواهد داد ساز و کار کهنه خود را به این تشکل صنفی نسبت دهید.

این کانون تابع اساسنامه خود است که فقط مجمع عمومی توان تغییرش را دارد.

دوستان جشنواره اگر از کانون کارگردانان بخاطر حمایت قاطع از کارگردان‌ها و مسائل دیگر ناراحت هستند، شایسته نیست که در نشست مطبوعاتی جشنواره، آن را این گونه بیان کنند.

ما همواره به فیلمسازان جوان گفته‌ایم که پروانه ویدیویی علیرغم این‌که مجوزی ساده‌تر برای ساخت فیلم بلند است ولی می‌تواند دامی برای فیلمسازان جوان باشد تا هیچگاه نتوانند توقع اکران عمومی و حضور در جشنواره فجر و عضویت در صنوف سینمایی را داشته باشند.

۵۷۵۷

کد خبر 1347765

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =