ائتلاف سائرون: تظاهرات مقابل منطقه سبز برای نجات عراق از تهدیدهاست

فارس نوشت: ائتلاف سائرون دعوت رهبر جریان صدر به برپایی تظاهرات معترضان عراقی در مقابل منطقه سبز بغداد را با هدف احیا و نوسازی اعتراضات برای نجات عراق از خطرها و تهدیدهای موجود علیه آن دانست.

 ائتلاف «سائرون» که مورد حمایت «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر  است روز  جمعه تأیید کرد که دعوت صدر برای تظاهرات در مقابل منطقه سبز به عنوان احیا و نوسازی انقلاب اصلاح طلب و نجات عراق از خطر جدی است.

به گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، «برهان المعموری» عضو ائتلاف سائرون در پارلمان عراق در توئیتی گفت: «دعوت مقتدی صدر  برای  احیا و نوسازی انقلاب اصلاح طلب و نجات کشور از خطری که در معرض آن قرار دارد، انجام شده است».

او گفت: «امروز عراق مرحله حساسی را پشت سر می‌گذارد که در آن نیاز به یک موضع شجاعانه توسط رئیس جمهور است تا نخست وزیری را انتخاب کند که مقبول معترضان است» .

مقتدی صدر رهبر جریان صدر روز جمعه  به برپایی تحصن‌های مسالمت آمیز در نزدیکی منطقه سبز بغداد و طی هماهنگی با نیروهای امنیت ملی عراق دعوت کرد.

«ابودعاء العیساوی» مشاور نظامی مقتدی صدر هم در واکنش به دعوت رهبر جریان صدر برای برپایی تظاهرات در میدان التحریر و مناطق نزدیک به منطقه سبز بغداد گفت: «آزادسازی، اسب عراق و ما شهسواران آن هستیم. منطقه سبز ریه عراق است و ملت نفس‌های آن هستند».

رهبران و اعضای جریان صدر عراق هم طی هفته اخیر ضمن درخواست از معترضان برای ادامه  تظاهرات مسالمت‌آمیز خود  تاکید کردند که معترضان باید صف خود را از کسانی که به دنبال تخریب وجهه تظاهرات هستند، جدا کنند زیرا باقی‌ماندن نفوذی‌ها در بین معترضان به وجهه آن‌ها آسیب می‌زند. از معترضان در میدان‌های اعتراضات شهرهای مختلف عراق همچنین خواسته شده است از اشغالگران اعلام برائت کنند تا هویت عراقی خود را ثابت کنند.

23311

کد خبر 1347818

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =