توصیه انتخاباتی امام جمعه تهران: گرفتار دو قطبی ها نشویم/مردم جهان در ۲ اسفند حماسه دیگری را خواهند دید

فارس نوشت: امام جمعه موقت تهران گفت: مردم جهان بار دیگر در ۲ اسفندماه این حضور حماسی را خواهند دید. نماد مردم سالاری دینی همین انتخابات است، باید مراقب باشیم گرفتار دوقطبی‌ها نشویم و هم نامزدها و هم مسئولان و هم مردم نباید گرفتار آن شوند.

حجت‌الاسلام محمدجواد حاج علی اکبری امام جمعه موقت تهران در مراسم چهلمین سالروز ورود تاریخی امام(ره) که در مرقد امام برگزار شد، با بیان اینکه در تاریخ انقلاب روزی مانند ۱۲بهمن از نظر شکوه وجود نداشته و یک نقطه عطف و یوم الله است گفت: امسال مانند همه سالهای گذشته مردم ما خاطره آن روز بسیار سرنوشت‌ساز را در آغاز دهه فجر گرامی می دارند.

وی افزود: امام شخصیتی بود که ایمان و عمل صالح و اراده پولادین، هوش، کیاست، شجاعت، رأفت و عطوفت را به زیبایی در خود جمع کرده بود و با تکیه بر اسلام ناب محمدی به سوی مردم خود آمد.

علی اکبری ادامه داد: مردم ایران یک قوم پرافتخار، خردمند، باصفا، مقاوم، شجاع، ایثارکر هستند که آغوش خود را به روی رهبر عزیز و عالیقدرش باز کرد و ۱۲بهمن روز ملاقات حیات‌بخش امام و امت بود. این امت وقتی با امام همراه شد، حاصل کار مشترکشان امروز در اختیار ماست و آن یک نظام سربلند و در حال پیشرفت و مردم سالار است.‌

خط امام باید به عنوان یک شاخص دائم پیش روی ملت باشد

وی ضمن تاکید بر اینکه خط امام باید به عنوان یک شاخص دائم پیش روی ملت باشد و مردم ایران و جوانان آن را بشناسند، تصریح کرد: مقاومت هزینه دارد و مکر سازش هزینه ندارد؟ ولی ملتی که حاضر به تسلیم و سازش شود چیزی جز خدا نخواهد داشت.

امام جمعه موقت تهران  با بیان اینکه  تمام عرصه های ما باید با مکتب مقاومت برنامه ریزی شود و در عرصه های اقتصادی،سیاسی و نظامی فرهنگ مقاومت در دستور کار باشد. دشمن در این جریان بیکار نمی ماند و درصدد است با استفاده از عناصر منافق و بزدل و نفوذی‌ها خط مقاومت ملت ایران را بشکند و ملت باید اندیشه مقاومت را نسل به نسل انتقال دهد.

حجت‌الاسلام علی اکبری با بیان اینکه دهه فجر و ۱۲بهمن در حالی از راه رسیده که ‌ملت ایران در شرایط ویژه ای است، گفت: از یک سو شهادت‌های شهدای مقاومت از جمله سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابوالمهدی المهندس که از طرف رهبر انقلاب یوم‌الله نامگذاری شد و همچنین قدرت‌نمایی های نظامی جمهوری اسلامی هم دیدنی بود و آن سیلی قدرت آمریکا را درهم شکست.

گرفتار دوقطبی‌ها نشویم

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در آستانه خلق حماسه دیگری است گفت: مردم جهان بار دیگر در ۲ اسفندماه این حضور حماسی را خواهند دید. نماد مردم سالاری دینی همین انتخابات است، باید مراقب باشیم گرفتار دوقطبی‌ها نشویم و هم نامزدها و هم مسئولان و هم مردم نباید گرفتار آن شوند.

وی با بیان اینکه بعضی ها غفلت می‌کنند، گفت: استفاده از تعابیر دشمن شادکن و استفاده از تعابیر خطرناک به ضرر خط مقاومت و ملت ایران است. امیدواریم مجلسی در طراز گام دوم ساخته شود و نمایندگانی شایسته مکتب امام به مجلس بروند.

وی همچنین با اشاره به اینکه معامله قرن نشان از اوج ضعف و سستی و بیچارگی استراتژیک آمریکا و صهیونیست‌هاست و این طرح از اول شکست خورده است، بیان داشت: در مکتب امام مسئله فلسطین همیشه جایگاه خود را داشته و ملت ما در پرتو هدایت‌های رهبر حکیمانه خود این راه را با قدرت ادامه داده است. این طرح آشفته و بدون حامی است ک جز برخی کشورهای جیره‌خوار آمریکا کسی از این طرح استقبال نکرده است و خواب آشفته ای است که تعبیر نمی شود.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1347849

برچسب‌ها