هشدار پلیس فتا: رمزهای پویا را فعال کنید

میزان نوشت: رئیس پلیس فتا پایتخت گفت: افرادی که هنوز از رمزهای ایستا برای تراکنش‌های بانکی خود استفاده می‌کنند، در معرض کلاهبرداری‌های اینترنتی هستند.

سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتا درباره فعال سازی رمزهای پویا گفت: قرار بود ماه گذشته، رمزهای ایستا غیرفعال شده و همه کاربران بانکی از رمزهای یک بار مصرف (پویا) استفاده کنند، اما هنوز این امر محقق نشده است.

سرهنگ کاظمی درباره علت تاخیر در اجرای طرح اظهار کرد: بانک‌ها اعلام کردند در حال ایجاد زیرساخت‌ها هستند و به نظر می‌رسد تا بیستم بهمن ماه، اجرای این طرح سراسری شود.

رئیس پلیس فتا پایتخت ادامه داد: تاکنون دو بانک این طرح را ایجاد کرده اند، اما هنوز تعداد پرونده‌های کلاهبرداری و فیشینگ، کاهش پیدا نکرده است.

این مقام انتظامی اظهار کرد: برخی بانک‌ها اعلام کرده اند تراکنش‌های بانکی روزانه زیر صدهزارتومان، با همان رمزهای ایستا قابل استفاده است.

وی افزود: ما پیگیر غیرفعال سازی رمزهای دوم دائمی هستیم تا بتوانیم از از این طریق حساب‌های بانکی کاربران را در مقابل کلاهبرداران حفاظت کنیم.

سرهنگ کاظمی گفت: به نظر می‌رسد مردم تمایلی به استفاده از این رمزها ندارند، اما متاسفانه این مسئله بستری برای کلاهبرداری‌های اینترنتی ایجاده کرده است.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1347934

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =