زنان در جشنواره تجسمی فجر، مردان را پشت سر گذاشتند

با پایان نخستین دور انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، اعلام شد از میان ۳۰۳۲ هنرمند متقاضی حضور در این دوره، ۱۶۹۲ شرکت کننده زن و ۱۳۴۰ شرکت کننده مرد هستند. به این ترتیب، امسال در جشنواره تجسمی فجر، زنان هنرمند رکورد زده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نخستین دور انتخاب آثار دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به پایان رسید و شورای هنری این رویداد، از میان ۵۹۶۸ اثر رسیده به دبیرخانه از ۳۰۳۲ هنرمند، ۴۵۰ اثر را از ۳۳۶ هنرمند برای نمایشگاه انتخاب کردند.

شورای هنری جشنواره، ۱۲۰ اثر را در بخش نقاشی، ۵۰ اثر را در ‏بخش عکس، ۲۹ اثر را در بخش پوستر،  ۳۷ اثر را در بخش تصویرسازی، ۵۳ اثر را در بخش نگارگری، ۹۷ اثر را در ‏بخش خوشنویسی، ۲۲ اثر را در بخش کارتون و کاریکاتور، ۱۸ اثر را در بخش مجسمه، ۱۲ اثر را در بخش ‏سرامیک و ۱۲ اثر را در بخش رسانه‌های هنری جدید را در مرحله انتخاب اولیه پذیرفتند. ‏

از میان ۳۰۳۲ هنرمند شرکت کننده در این دوره از جشنواره، ۱۶۹۲ شرکت کننده زن و ۱۳۴۰ شرکت کننده مرد هستند. همچنین بر اساس مدرک تحصیلی بیشترین شرکت‌کنندگان را افرادی با کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند که به ترتیب ۱۴۱۵ نفر از شرکت‌کنندگان دارای مدرک کارشناسی، ۸۳۳ نفر از شرکت‌کنندگان دارای کارشناسی ارشد، ۴۸۶ شرکت‌کننده دارای دیپلم، ۲۴۷ نفر از شرکت کنندگان دارای کاردانی، ۶ شرکت‌کننده دارای تحصیلات حوزوی و ۴۵ شرکت‌کننده نیز دارای مدرک دکترا هستند.

همچنین، بیشترین آثار ارسالی به ترتیب از استان‌های تهران، اصفهان و خراسان‌رضوی به جشنواره رسیده است.

دوازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از روز ۲۹ بهمن تا ۵ اسفند در فرهنگستان هنر، موسسه صبا برگزار می‌شود.

۵۷۵۷

کد خبر 1347940

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =