گام های طلایی برای اتمام مهمترین پروژه عمرانی جزیره کیش

عملکرد مثبت سازمان منطقه آزاد کیش در تزریق منابع مالی و برنامه ریزی های مدون برای اتمام ترمینال جدید فرودگاه کیش ، حالا بسیاری از ساکنین و فعالان اقتصادی جزیره را به افتتاح مهمترین طرح عمرانی جزیره زیبای کیش امیدوار نموده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در کیش ، هر چند برنامه ریزی های متفاوت و کم رمق برای ساخت و اتمام ترمینال جدید فرودگاه کیش در دوران مدیران ادوار گذشته سازمان منطقه آزاد کیش این ترمینال مهم و حیاتی را به پروژه ای نیمه کاره و خاک خورده تبدیل نموده بود ، حالا با دستور وپیگیری های مستمر دکتر مظفری و تزریق ۳ هزار میلیارد ریال  به این پروژه و نصب تابلوی روز شمار بر روی این پروژه ، شمارش معکوس برای بهره برداری و اتمام مدرن ترین ترمینال فرودگاهی ایران آغاز شده است  و امیدواری های بسیاری را برای نزدیک شدن به افتتاح مهمترین طرح عمرانی جزیره زیبای کیش بوجود آورده است .


با ساخت و تکمیل این طرح‌ بسیار مهم که در صدر اولویت‌های سازمان منطقه آزاد کیش قرار گرفته است گام های بسیار بلندی برای برنامه ریزی برای افزایش ظرفیت پذیرش مسافر از یک و نیم میلیون نفر به حدود ۶ میلیون نفر در سال و خدمات دهی بخش بار به سه هزار چمدان در ساعت افزایش خواهد یافت و مطمئنا با ایجاد این ترمینال استراتژیک و مهم این ترمینال به دلیل دارا بودن سیستم‌های به روز و تجهیزات ناوبری کاملاً پیشرفته، مدرن ترین ترمینال فرودگاهی کشور در سالهای آتی خواهد بود.
هر چند که در سالهای قبل بدلیل عدم برنامه ریزی مناسب  برخی از مدیران ،  ناامیدی های بسیاری را در بین فعالین اقتصادی و ساکنین جزیره زیبای کیش بوجود آورده بود اما با تلاش های شبانه روزی تیم مدیریتی دکتر مظفری بسیای این امید را دارند که این طرح بسیار مهم و حیاتی در دوران مدیریتی ایشان به سرانجام مقصود برسد و جزیره زیبای کیش را صاحب مدرن ترین و پیشرفته ترین  ترمینال فرودگاهی ایران طی سالهای اخیر نماید .


لازم به ذکر است که ساخت پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش در سال ۹۲ و در زمینی به وسعت ۹۰ هزار متر مربع آغاز شد. این پایانه که پس از فرودگاه امام خمینی دومین پایانه بزرگ فرودگاهی کشور است با مساحت ۳۷ هزار و ۶۰۰ متر مربع ظرفیت پذیرش سالانه گردشگران در جزیره کیش را به ۶ میلیون گردشگر افزایش خواهد داد.
پایانه فرودگاه بین المللی کیش از لحظ بزرگی دهانه پایانه و پوشش سه لایه سقف، بزرگترین نمونه طراحی و اجرا شده در خاورمیانه است. اسکلت و سازه این بنا فلزی است و وزن کل سازه‌های فلزی آن ۱۰ هزار تن است. پوشش سقف این پایانه با توجه به بزرگی ابعاد دهانه‌های پایانه (فواصل ستونهای بتنی) از نوع سقف سازه فضا کار انتخاب شده است.


دروازه یا گیت های بازرسی مسافران و گذرنامه، سالن ترانزیت، رستوران به مساحت ۳۳۰۰ متر مربع، ۳ بخش تحویل بار مسافران پروازهای داخلی و ۲ بخش برای پروازهای خارجی، ۵۵ تسمه نقاله جابجایی بار مجهز به سیستم‌های لازم برای کنترل و انتقال بارهای خارج از اندازه، پارکینگی زیر زمینی با ظرفیت ۵۰۰ خودرو، تعداد ۱۵ دستگاه پله برقی و ۱۲ دستگاه آسانسور که ۲ دستگاه آن قابلیت حمل برانکارد را دارد از دیگر بخش‌ها و امکانات پایانه جدید فرودگاه بین المللی کیش است .

46

کد خبر 1347998

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =