مخالف سرمایه گذاری خارجی ها در حوزه تولیدکاشی و سرامیک هستیم

استاندار یزد با بیان اینکه استان یزد هیچ گاه به دنبال جذب سرمایه گذار خارجی در حوزه کاشی و سرامیک نبوده ایم، گفت: اساسا مخالف سرمایه گذاری خارجی ها در حوزه تولید کاشی و سرامیک هستیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین در یزد، محمدعلی طالبی پیش از ظهر امروز در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در حال حاضر تولید کاشی و سرامیک در کشور مازاد مصرف است، اظهار کرد: با چه استدلالی سرمایه گذار خارجی بیاوریم، هزاران رانت و امکان ویژه به او بدهیم و از طرف دیگر سرمایه گذاری داخلی و شرکت های داخلی را که با مشکلات زیادی در حال فعالیت هستند، تضعیف کنیم.
وی با بیان اینکه وجود سرمایه گذاری خارجی در این حوزه تبعاتی از قبیل کاهش صادرات، کاهش تولید داخلی و بیکاری کارگران ایرانی را به همراه دارد، افزود: در سفر ریاست محترم قوه قضاییه به استان این موضوع به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد سازمان بازرسی کل کشور این موضوع را دنبال کند.
طالبی تاکید کرد: وقتی چینی ها در جایی سرمایه گذاری می کنند کارگرانی از کشور های خودشان به ایران می آورند بنابراین، وقتی آنها قرار باشد شرکت تولید کاشی و سرامیک در کرمانشاه و یا هر منطقه دیگری راه اندازی کنند باعث کاهش بیکاری نمی شود.
استاندار یزد بابیان اینکه به هر میزان تمایل به احداث شرکت های کاشی و سرامیک در استان داشته باشیم، سرمایه گذار بومی آن در دسترس است، تصریح کرد: پیشنهاد ما به وزارت صمت راه اندازی واحد های تولیدی و سرمایه گذاری توسط خارجی ها در خصوص تامین مواد اولیه این صنعت است نه اینکه آنها بخواهند کاشی و سرامیک در ایران تولید کنند.
طالبی عنوان کرد: مسائلی از این دست طی نامه ای به مسئولان عالی رتبه کشور اعلام شده است که امیدواریم نتیجه بخش باشد.

46

کد خبر 1348072

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =