خرید لپ‌تاپ و موبایل با کارت بانکی کپی شده

ایسنا نوشت: رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری چهار سارق که اقدام به کپی اطلاعات کارت بانکی شهروندان در یک سوپرمارکت و دکه روزنامه‌فروشی کرده‌ و از حسابشان برداشت کرده بودند، خبر داد.

سرهنگ تورج کاظمی در این‌باره گفت: اواخر آبان ماه امسال مردی ۳۶ ساله ساکن شهرک ولیعصر (عج) به پلیس فتا مراجعه و اعلام کرد که مبلغ هشتاد میلیون ریال از حسابش برداشت شده و این اتفاق در حالی رخ داده که کارت بانکی‌اش نزد خودش بوده و آن را در اختیار فرد دیگری قرار نداده است. 

وی با بیان اینکه با اخذ این اطلاعات شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستورکار تیم تجسس پلیس فتا قرار گرفت، گفت: در جریان تحقیقات انجام شده از سوی ماموران چندین احتمال مدنظر قرار گرفت و در جریان تحقیقات تکمیلی مشخص شد که شاکی اخیراً از سوپرمارکتی در حوالی شهرک ولیعصر تهران خرید کرده و برداشت از حسابش پس از این خرید انجام شده است که در همین راستا ماموران پلیس فتا اقدام به ردزنی حساب مالباخته کرده و متوجه شدند که  سارق یا سارقان با پول سرقتی سه دستگاه گوشی تلفن همراه خریداری کرده‌اند.

کاظمی با اشاره به ورود چندین پرونده دیگر با موضوع مشابه به پلیس فتا، گفت: با توجه به سبک و شیوه مشابه این اقدامات مجرمانه، ماموران پلیس فتا احتمال دادند که تمامی این موارد از سوی یک فرد یا افراد مرتبط با هم انجام شده است چرا که در مدت ۱۲ روز، ۱۵ فقره کلاهبرداری به یک شیوه انجام شده بود و با پول برداشت شده از حساب شهروندان طلا، جواهر، لپ‌تاپ، تلفن همراه ، موتورسیکلت و... خریداری شده بود. 

رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد تعدادی از کارت‌های بانکی در یک باجه روزنامه و تنقلات فروشی در چهاردانگه اسلامشهر کپی شده‌اند، گفت: ماموران در تحقیقات پلیسی یکی از متهمان که مردی ۳۰ ساله بود را شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی او را به همراه یکی از همدستانش در کیوسک روزنامه فروشی دستگیر کردند.

وی ادامه داد:‌ با دستگیری و انتقال دو متهم به مقر انتظامی آنان تحت بازجویی قرار گرفته و با توجه به اینکه از مخفیگاهشان تعدادی از اقلام خریداری شده نیز کشف شده بود، به ناچار لب به اعتراف باز کرده و دو همدست دیگرشان را نیز معرفی کردند که این دو نفر نیز با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان شهریار شناسایی و دستگیر شدند. 

کاظمی ادامه داد:‌ این افراد همچنین در اظهارات خود معترف شدند که به وسیله یک دستگاه اسکیمر اقدام به کپی کارت‌های بانکی و حفظ رمز آن کرده‌اند و در ابتدا تحت پوشش سوپرمارکتی در شهرک ولیعصر تهران از کارت شهروندان کپی کرده‌اند و سپس با اجاره کردن دکه روزنامه فروشی در چهاردانگه اسلامشهر به فعالیتشان ادامه دادند که دستگیر شدند. 

وی با اشاره به بازرسی از مخفیگاه متهمان دستگیر شده نیز اظهارکرد:‌ در بازرسی از محل دستگیری متهمان یک دستگاه لپ تاپ حاوی اطلاعات بانکی شهروندان، ۱۰۰ فقره کارت بانکی خام، تعدادی مدارک هویتی و یک دستگاه موتورسیکلت سرقتی کشف و ضبط شد.
رییس پلیس فتای تهران بزرگ با بیان اینکه متهمان بیش از ۲۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: برای هر چهار متهم پرونده‌ای تشکیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم و سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.

کاظمی به شهروندان هشدار داد که هنگام خرید با کارت بانکی رمز کارت خود را شخصا وارد کرده و از اعلام آن به فروشنده خودداری کنند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1348074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =